REKLAMA
REKLAMA

6-letnia Wiktoria została „Honorową Policjantką” ustrzyckiej komendy (FOTO)

Ustrzycką komendę odwiedził niecodzienny gość – 6-letnia Wiktoria. Marzeniem dziewczynki było zobaczyć jak pracują funkcjonariusze i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwa policjantka. Wiktoria zwiedziła budynek komendy, zasiadła w fotelu komendanta, zabezpieczała ślady, przyjrzała się pracy dyżurnego, a na koniec wsiadła do policyjnego radiowozu.

Wiktoria choruje na bardzo poważną chorobę, ale pomimo tego jest pełną życia i radości 6-letnią mieszkanką Ustrzyk Dolnych. Na co dzień uczęszcza do „zerówki”, jednak przez chorobę bardzo dużo czasu spędza w szpitalu. Marzeniem Wiktorii było chociaż chwilę poczuć się jak prawdziwa policjantka. Ustrzyccy funkcjonariusze postanowili spełnić marzenie dziewczynki. W czwartek wraz z mamą odwiedziła ustrzycką komendę.

Wizyta rozpoczęła się od przywitania dziewczynki przez I za-cę Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Roberta Gęborysa. Komendant mianował Wiktorię na „honorowego policjanta Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych” i wręczył jej „Legitymację”.

Po przywitaniu, Wiktoria miała możliwość zostać „Panią Komendant” i zasiąść w komendanckim fotelu. Kilka podpisanych pism, podjętych decyzji i ruszyliśmy dalej, zwiedzać budynek komendy oraz poznać i sprawdzić jak pracują funkcjonariusze.

W całą akcję zaangażowali się zarówno policjanci wydziału prewencji jak i wydziału kryminalnego i dzięki temu, kolejnym etapem „policyjnego dnia Wiktorii” było zabezpieczanie śladów linii papilarnych wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki. Wiktoria poznała różne techniki i możliwości zabezpieczenia śladów. To była dobra zabawa, ale inni policjanci również czekali, by poznać nową „Panią Komendant”. Kolejnym miejscem w komendzie było centrum dowodzenia, czyli dyżurka. Wiktoria przysłuchiwała się korespondencji dyżurnego z podległymi policjantami oraz pooglądała miejski monitoring. Sama też miała możliwość przywitać się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie, za pomocą radiostacji.

Następnie zobaczyła jak wygląda pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz poćwiczyła na siłowni. Przyjrzała się także pracy policjantów dochodzeniówki i porozmawiała z funkcjonariuszami ruchu drogowego.

Po tych wrażeniach „Pani Komendant Wiktoria” podjęła decyzję, że wyrusza w teren, aby ocenić jak się sprawują policyjne radiowozy i osobiście wsiadła do jednego z nich.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia, komendant Gęborys oraz policjanci, wręczyli Wiktorii upominki. Komendant zaproponował dziewczynce, aby odwiedzała komendę, kiedy tylko będzie miała na to ochotę. Szczęśliwa i zmęczona intensywnym dniem Wiktoria podziękowała i pożegnała się z funkcjonariuszami. Powiedziała, że na pewno jeszcze odwiedzi ustrzycką komendę, a ten dzień na długo pozostanie w Jej pamięci.

KPP Ustrzyki Dolne

22-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)