REKLAMA
REKLAMA

STRAŻ GRANICZNA: Awanse w korpusie chorążych i podoficerów

PODKARPACIE. Dzisiaj (25 września) w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania grupie chorążych i kaprali z BiOSG.

Akty mianowania na stopień młodszego chorążego oraz kaprala SG wręczył w obecności kadry kierowniczej Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Andrzej Popko. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego.

Czworo młodszych chorążych ukończyło szkolenie przeprowadzone w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie. Z kolei 38-osobowa grupa kaprali ukończyła szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

Komendant BiOSG pogratulował absolwentom pozytywnego ukończenia szkoleń, a także docenił ogrom wysiłków, który włożyli, aby znaleźć się w tym miejscu. Zwracając się do młodszych chorążych życzył dalszych awansów, satysfakcji z pełnionej służby. Z kolei kapralom rozpoczynającym służbę zwrócił uwagę na ogrom pracy i wyzwań jakie czekają ich na granicy.

Już w najbliższych dniach młodzi kaprale rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej osób trafi na przejścia graniczne w Korczowej (14) i Medyce (9), oraz po czterech mundurowych do Budomierza i Krościenka. Pozostali będą służyć w placówkach SG w Czarnej Górnej, Wojtkowej, Huwnikach, Stuposianach i Hermanowicach.

Życzymy powodzenia!

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

25-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)