REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Blisko 21 mln zł dofinansowania na budowę mieszkań

WARSZAWA / SANOK. Blisko 21 mln zł otrzyma Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej na budowę mieszkań komunalnych. Dziś (17 marca) w Warszawie odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie trzeciej edycji Rządowego Programu „Mieszkania Komunalne”. W ramach rozdysponowanej transzy do samorządów trafi 174,5 mln zł. Sanok znalazł się w gronie 25 samorządów i spółek miejskich, które otrzymają dofinansowanie na budowę mieszkań o wysokim standardzie i niskim czynszu. 

Rządowy program zakłada finansowe wsparcie inwestycji, które umożliwią zwiększenie liczby lokali mieszkaniowych, przeznaczonych docelowo dla osób o niskich i przeciętnych dochodach, a także zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Rządowy program wspierania mieszkalnictwa opiera się na kilku filarach. Dla młodych ludzi, którzy chcą kupić swoje pierwsze w życiu mieszkanie, już w lipcu wystartuje program składający się z dwóch części: bezpiecznego kredytu 2% oraz oszczędnościowego Konta Mieszkaniowego. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ze względu na obecną sytuację ekonomiczną, nawet z pomocą państwa nie wszystkich stać na zakup własnego lokalu. Tu ważna rolę mają do odegrania gminy, które mocno wspieramy przy budowie mieszkań socjalnych i komunalnych, pokrywając nawet 80 proc. kosztów tworzenia nowych lokali – poinformował  minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Gminy do jakich popłyną środki na budowę nowych mieszkań, ale także i remonty istniejących już budynków i pustostanów to: Chorzów, Ciechanowiec, Gdańsk, Goleniów, Głogów, Jawornik Polski, Katowice, Kępno, Kielce, Lębork, Łaziska Górne, Łuków, Mikołów, Nowa Sarzyna, Olkusz, Olsztyn, Serock, Sopot, Świnoujście, Tychy, Wałbrzych i Warszawa. Na tej samej zasadzie wsparcie zostało przyznane Sanockiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o., Zakładowi Gospodarki Lokalowej sp. z o.o. w Zamościu oraz Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. w Poznaniu.

Sanok otrzyma 20 738 790,53 zł. W ramach tej kwoty planowane jest wybudowanie mieszkań komunalnych na ul. Ustrzyckiej. – Dziś po budowie 8 mieszkań na ul. Pięknej, będą budowane kolejne w ilości 60. Okazało się po wielu miesiącach żmudnej pracy, rozmów, przygotowywania projektów, że jednak można. Będziemy budować, mamy na to środki! – poinformował na swoim profilu społecznościowym burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.


źródło: red, MRiT
fot. oficjalny profil fb Burmistrza Miasta Sanoka, MRiT

17-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ale to kasa z naszych podatków wiec jaki w tym udział Matuszewskiego ?2023-03-17 19:40:13
2 0
Ale to kasa z naszych podatków wiec jaki w tym udział Matuszewskiego ?
Odpowiedz
Świnka piggy2023-03-19 11:21:20
0 0
chrum chrum chrum chrum, brukselska pasza nie dla każdego
Gminy do jakich popłyną środki na budowę nowych mieszkań, ale także i remonty istniejących już budynków i pustostanów to: 2023-03-17 19:41:08
0 0
Chorzów, Ciechanowiec, Gdańsk, Goleniów, Głogów, Jawornik Polski, Katowice, Kępno, Kielce, Lębork, Łaziska Górne, Łuków, Mikołów, Nowa Sarzyna, Olkusz, Olsztyn, Serock, Sopot, Świnoujście, Tychy, Wałbrzych i Warszawa. Na tej samej zasadzie wsparcie zostało przyznane Sanockiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o., Zakładowi Gospodarki Lokalowej sp. z o.o. w Zamościu oraz Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. w Poznaniu.
Odpowiedz
do redakcji ESANOK ile mieszkań zostanei zbudowanych 2023-03-17 19:42:19
1 0
ile rodzin oczekuje na mieszkania w Sanoku
Odpowiedz
Piersze BANDA z PiS zabrała kasę w podatkach i characzach2023-03-17 19:43:56
1 0
ile zabierają nam w kredytach , podatkach , akcyzach, ZUSach itd a ile później rozdają tym co nie pracowali
Odpowiedz
wystarczyło żeby deweloper wybudował bo się na tym zna2023-03-17 19:45:48
2 0
teraz urzędnicy będą budować mieszkania ?
Odpowiedz
Dobry znak2023-03-17 21:45:46
1 0
Patrząc na komentarze mentalność ludzi zmienia się na dobre ! Zaczynają rozumieć podstawy ekonomii ! :) Widzą że PiS nic nie daje bo pierwsze musi zabrać wiele więcej ! Dostrzegają że socjalizm prowadzi ZAWSZE do nędzy. Wiedzą że rząd nie ma własnych pieniędzy tylko te zrabowane od obywatela. Tak trzymać. Precz z PiSem, precz z PO, przecz z LSD i wszelakimi SOCJALISTAMI - ZŁODZIEJAMI !
Odpowiedz
Mellechowicz2023-03-18 12:21:47
0 0
Radny powiatowy Bishop ,jak się o tym fakcie dowiedział to podobno dostał bolesnego rozwolnienia :) . Świrom z proputinowskiej konfy zalecam środki na wstrzymanie :):):)
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)