Chłopcy z SP 9 spełniają marzenia! Pojadą na Narodowy! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku do lat 10 w świetnym stylu wygrała Finał Wojewódzki Pucharu Tymbarku i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego! Dzięki temu już za niespełna miesiąc, weźmie udział w Wielkim Finale w Warszawie, którego zwieńczeniem będzie obejrzenie meczu Polska – Niemcy na Stadionie Narodowym!

Puchar Tymbarku to największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie. W finale wojewódzkim, który rozgrywany był na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, wzięło udział 107 drużyn (ponad 1000 zawodników!) w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12.

W kategorii U10, w której wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku, rywalizowało 23 drużyny, które wygrały eliminacje w swoich powiatach. Wiele z nich to Szkoły Mistrzostwa Sportowego lub Ośrodki Szkolenia Młodzieży działające przy szkołach podstawowych, co jeszcze bardziej podkreśla skalę sukcesu młodych sanoczan.

Drużyna SP9 Sanok U10 pewnie wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając 31 bramek, tracąc przy tym zaledwie 6. Był to naprawdę fantastyczny występ całego zespołu, a każdy z dziesięcioosobowego składu, przyczynił się do końcowego zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii U10 został wybrany uczeń SP9, wychowanek Akademii Piłkarskiej – Piotr Tarapacki.