Deszcz medali sanockich karateków! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nowy rok i pierwsze zawody za nami. Zmiana roku kalendarzowego ma na tyle duże znaczenie, że Norbert, Wiki, Madzia i Iza zmieniają kategorie wiekowe, a co za tym wagowe i wchodzą do wyższej grupy, gdzie są najmłodsi i zwykle najlżejsi.

25 lutego 2023 w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego. Startowało 234 zawodników z 31 klubów. I chociaż jechaliśmy z dużą pokorą, ze względu na rocznikowe zmiany, nasi zawodnicy po raz kolejny udowadniają, że duch walki, rzetelna praca i pot wylany na treningach, przyniosą wyniki.

1 srebro 6 brązowych medali

Wiktoria Wielobób w kata młodziczek zajęła 9 miejsce na 25 zawodniczek. Wchodzi 8 do finału, wiec brakło niedużo, a Wiki konsekwentnie pracuje i trzyma poziom brawo Wiki.

Jula Marcinik kata junior młodszy zajęła 3 miejsce na 17. Jula solidnością i uporem pokazuje co to znaczy systematyczna praca, tym bardziej, że to były zawody makroregionu. Brawo Jula.

Amelka Jadczyszyn ostatni występ w kategorii junior i Amelka tradycyjnie tuż za podium, ze stratą 0,5 pkt. Podium zdecydowanie powinno mieć jeszcze jeden stopień brawo Amelka.

Madzię Stapińska kumite juniorek do 65 kg zajęła 3 miejsce i brązowy medal. Madzia nie wyszła do walki o finał na skutek kontuzji. Madzia to był piękny występ, nie mamy niedosytu, a takie kontuzje wpisane są w życie sportowców, brawo Madzia.

Dominika Kogut, po zmianie kategorii kumite powyżej 55 kg zdobyła 3 miejsce i brązowy medal. Dominika na stałym, wysokim poziomie tym bardziej, że wagowo przeciwniczki dużo cięższe. Brawo Dominika.

Norbert Starejki po zmianie kategorii kumite junior do 70 kg najmłodszy w swojej wagowej i wiekowej pomimo to zdobył 3 miejsce i brązowy medal. Norbert przegrał walkę o finał z reprezentantem Gospodarzy z utytułowanym zawodnikiem, starszym o 2 lata. Brawo Norbert.

Karol Grzyb w kumite junior młodszy powyżej 65 kg zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Karol to złoto było o krok 3:2 przez wskazanie sędziego maty, a biorąc pod uwagę potencjał tego 14 letniego zawodnika, rozwagę tego chłopca i solidność, ten medal na pewno będzie dla nas brawo.

Iza Malik w kata juniorek zajęła 7 miejsce. Każdy start to krok do medalu. Brawo Iza.

Fabian Bochnsk w kumite junior młodszy do 50 kg na skutek niezamierzonego uderzenia został zdyskwalifikowany. Traktujemy to wypadek przy pracy.

I na deser: w kategorii Masters powyżej 85 kg Jarek Swat pokazał poziom warty finału i zdobył w swoim debiutującym występie srebrny medal i drugie miejsce. Jak mówi Shihan piękne, dojrzałe, techniczne karate prawdziwego Mastersa Brawo Jarek bez woli walki, bez takiej szybkiej regeneracji w takich mocnych ze względu na kategorie walkach, nie byłoby tego finału.

I tak samo jak zawsze Kochani jesteście z Was bardzo, bardzo dumni. Cieszymy się, że mamy Was w swojej społeczności, że nasza i Wasza praca, przynosi takie sukcesy, że Wasza obecność na treningach wynika z Waszych chęci i Waszych ambicji. Dziękujemy Rodzicom, którzy swoje pociechy wożą na treningi i towarzyszą im w startach. Dziękujemy Janek Kindlarski za sędziowanie. Franek Lach i Konrad Szychowski za sekundowanie, całej trójce a także Jan Ślazyk, Bartek Muszanski i Tomek Zapołoch za pomoc w przygotowaniach.