REKLAMA
REKLAMA

Długo wyczekiwany dzień przez dzieci (VIDEO, FOTO)

Długo wyczekiwany dzień przez dzieci (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE.  W tym roku nikt nie powie, że w DWÓJCE był spokój… Takim wstępem zaczęliśmy XIX Piknik Sportowo – Rekreacyjny, który przez cały dzień trwania prowadził spiker Bartłomiej Żyłka oraz uczeń Oliwier Sobolak. Podczas pierwszych słów piosenki „Jaki tu spokój”, ku naszemu zdziwieniu na boisku pojawiły się maskotki Myszka Miki i Psi Patrol. Maskotki towarzyszyły nam przez cały dzień i zabawiały najmłodszych uczestników pikniku.

Jak co roku zaczęliśmy biegiem upamiętniającym Pana Aleksandra Wileczka. W biegu startowały chętne dzieci klas I-VI, młodzież klas VII-VIII, nauczyciele, rodzice, absolwenci szkoły. Bieg pokonaliśmy pod nadzorem pogotowia ratunkowego, straży miejskie i pod eskortą policji, za co bardzo dziękujemy.

Przemówienie dyrektora Bartłomieja Mandzelowskiego, rozpoczęło ten niesamowity dzień pełen atrakcji dla dzieci. Z kolei Bartłomiej Żyłka Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „DWÓJKA”, stanął na wysokości zadania i jak co roku podniósł poprzeczkę kolejny raz. Wszystkie atrakcje, którymi mogliśmy się cieszyć podczas XIX Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego były zorganizowane przez UKS „Dwójka”.

Największym, jedynym i pierwszym w Sanoku długo wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem i atrakcją był lot balonem na uwięzi. Każda osoba, która miała możliwość i skorzystała z lotu balonem była podekscytowana tym przeżyciem. To co nie jest możliwe na co dzień, stało się możliwe dzięki UKS „Dwójka” i głównemu organizatorowi Bartłomiejowi Żyłce.

Pamiętajmy jednak, że Piknik Sportowo – Rekreacyjny to również rywalizacja sportowa.

Klasy I-III uczestniczyły w wyścigach rzędów, w tym roku zaangażowani do rywalizacji byli również wychowawcy naszych najmłodszych pociech.

Rozgrywki zbijaka prowadzone przez Wojciecha Mermera zorganizowane dla klas IV-VI przyniosły mnóstwo emocji dla wszystkich uczestników. Natomiast klasy VII-VIII rozgrywały mecze siatkówki pod bacznym okiem sędzi Katarzyny Roszniowskiej.

Po tych emocjonujących rozgrywkach międzyklasowych nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności rozegrania meczu Nauczyciele kontra uczniowie. Początek meczu Belfrzy – Uczniowie wyglądał całkiem obiecująco dla nauczycieli. Jednak potraktowaliśmy rywala zbyt pewnie i pierwszy set przegraliśmy.

W drugim i trzecim secie przewagą dosłownie kilku punktów udało nam się pokonać naszych szkolnych sportowców. Z tego miejsca bardzo Wam dziękujemy nasi uczniowie, daliście nam niezłą lekcję.

Jak co roku na naszym szkolnym podwórku pojawiły się dmuchane zamki, basen z piłkami oraz trampoliny – te atrakcje są zawsze bardzo oblegane przez najmłodszych i w tym roku było podobnie. Ponadto na terenie szkoły mieliśmy możliwość gościć: 35 Batalion Lekkiej Piechoty oddział Sanok, Jednostkę Strzelecką 2088 Sanok, Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Grupę Bieszczadzką GOPR, 2 Drużynę Harcerzy „Mouse” im. Aleksandra Kamińskiego – działającą przy Hufcu ZHP Ziemi Sanockiej. Pokaz broni, strzelnice, wykrywacz metalu, quady, noktowizory to atrakcje dla wszystkich zainteresowanych militariami.

Artur Głód zapewnił dzieciom kolejną atrakcję, jaką był pokaz motorów. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z przejażdżki po boisku asfaltowym motocyklem z koszem lub usiąść za plecami kierującego.

Dzięki Bieszczadzkiemu Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu nasi uczniowie mogli zasiąść na quadzie w roli pasażera i wyjechać pod górkę jaką mamy między boiskami.

Malowanie twarzy, portrety, warkoczyki, chłodne napoje, lody, wata cukrowa, popcorn, zapiekanki było w zasięgu ręki, każdej osoby, która brała  udział w Pikniku Sportowo – Rekreacyjnym przy naszej szkole. Nasze wszystkie stoiska nie byłyby czynne gdyby nie wsparcie Rodziców naszych dzieci oraz absolwentów, którzy chętnie biorą udział w tym wydarzeniu. Pragniemy złożyć dla wszystkich wolontariuszy podziękowania, za poświęcony czas i pomoc.

Majka Jeżowska śpiewała „Wszystkie dzieci nasze są …” a my – Joanna Piecuch, Katarzyna Roszniowska, Monika Więckowska – Rycyk, Judyta Barć, Wojciech Mermer oraz Bartłomiej Żyłka – nauczyciele wychowania fizycznego, zrobiliśmy wszystko, aby ten dzień zapamiętały na długo.

Monika Więckowska – Rycyk
foto: nadesłane

video: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku / youtube.com

09-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: , ,