REKLAMA
REKLAMA

Dobra, Dębna, Mrzygłód, Łodzina, Tyrawa Solna, Liszna, Bykowce, Załuż i Wujskie. Tam grasują niedźwiedzie!

Województwo podkarpackie może poszczycić się największą populacją niedźwiedzia w Polsce. Ich występowanie koncentruje się głównie w regionie Bieszczadów, gdzie spotkanie z tymi gatunkami nie należy do rzadkości. Coraz częściej jednak pojawiają się także w pobliżu ludzkich zabudowań na terenie gminy Sanok tj. w miejscowościach Dobra, Dębna, Mrzygłód, Łodzina, Tyrawa Solna, Liszna, Bykowce, Załuż i Wujskie.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie przypomina o zabezpieczaniu śmietników i kompostowników, które stanowią doskonałą bazę pokarmową i jednocześnie wabik dla wygłodniałych po zimie zwierząt.

Uprasza się także o rozwagę i ostrożność w wyprawach do lasu i nie pozostawiania odpadów, zwłaszcza pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

PROCEDURA POSTĘPOWANIA w przypadku sytuacji konfliktowych powodowanych przez dzikie zwierzęta chronione

Wszelkie przypadki pojawienia się dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo lub w przypadku wszelkich szkód przez nie wyrządzonych (np. zdewastowane ule, kompostowniki itp.) prosimy zgłaszać w Urzędzie Gminy Sanok, Referat Ochrony Środowiska telefonicznie pod nr 13 46 56 563 (wew. 163) lub osobiście V piętro, pok. 501.

źródło: rzeszow.rdos.gov.pl

23-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)