REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Papuga Żako trafi do zoo

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej ujawnili okaz papugi chronionej prawem międzynarodowym. Zwierzę przewoziła przez granicę obywatelka Ukrainy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (3 lutego) w przejściu granicznym w Korczowej. Podczas kontroli granicznej na wjazd do Polski strażnicy graniczni zauważyli nietypowy przedmiot znajdujący się w bagażniku opla. Jak się okazało, pod przykryciem znajdowała się klatka dla zwierząt, a w niej niecodzienny pasażer.

Rzadki okaz chronionego gatunku papugi Żako przewoziła 59-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka poinformowała, że zwierzę dostała od syna w prezencie i nie wiedziała, że potrzebuje zezwolenia, aby przewieźć je przez granicę. Zgodnie z właściwością sprawę przekazano mundurowym z Oddziału Celnego w Korczowej, którzy potwierdzili, że przewożona papuga należy do zagrożonego wyginięciem gatunku, znajdującego się na liście CITES.

Losy papugi-podróżniczki można śledzić w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu, do którego została przekazana. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

BiOSG

04-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)