REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Podejrzana naczepa i przywłaszczony mercedes zatrzymane

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce ujawnili trefną naczepę, a śledczy z komendy BiOSG przyczynili się do zatrzymania luksusowego mercedesa.

31 sierpnia do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 31-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski zestawem ciężarowym. W trakcie kontroli legalności pochodzenia naczepy mundurowi ujawnili ingerencję w numer VIN. Pojazd o wartości 50 tys. zł został zatrzymany, a kierowcę przesłuchano w charakterze świadka. Dalsze czynności w sprawie prowadzą specjaliści SG z Medyki. Naczepa zostanie poddana szczegółowej ekspertyzie.

Kolejny efekt przyniosła również współpraca śledczych Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Wydziałem do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji. 30 sierpnia francuska policja zatrzymała na południu Francji Mercedesa GLE 300 D 4MATIK. Luksusowe auto wyprodukowano w 2023 roku, a jego wartość to około 360 tys. zł. Kluczowe w sprawie okazały się informacje przekazane przez mundurowych z BiOSG ściśle współpracujących w tej sprawie z Komendą Stołeczną Policji. Uzyskane informacje umożliwiły francuskim służbom zatrzymanie mercedesa. Tamtejsi mundurowi odnaleźli auto ukryte na terenie osiedla mieszkaniowego. Kwestią zwrotu samochodu przywłaszczonego na szkodę polskiej firmy leasingowej zajmą się francuskie służby.\

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

03-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)