REKLAMA
REKLAMA

JAĆMIERZ. 150 kg śniętych ryb w stawie. Interwencja straży rybackiej (ZDJĘCIA)

JAĆMIERZ / PODKARPACIE. W dniu 02.09 br. W godzinach popołudniowych Komendant Państwowej Straży Rybackiej Posterunek w Krośnie przekazał SSR w Sanoku informację o śniętych rybach w zbiorniku przeciwpożarowym w miejscowości Jaćmierz. Po przybyciu na miejsce zauważono w stawie martwe ryby, były już częściowo zebrane do skrzynek plastikowych. Zbiórkę za pomocą podbieraków i pontonu prowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Odłowione rybie truchło zostało usunięte dość szybko, bo ich rozkład w wodzie mógłby doprowadzić do skażenia środowiska. Mnich na stawie był zamknięty i woda nie przedostawała się do cieku wodnego poniżej.

– Przekazano nam, że pani wójt gminy Zarszyn została już wcześniej powiadomiona o tym wydarzeniu. Truchło rybie jeszcze w tym samym dniu miało zostać odwiezione do Zakładu Utylizacji a kilka sztuk przekazane miało zostać do badań weterynaryjnych. Poleciliśmy, by do czasu wyjaśnienia przyczyn śnięcia ryb, nie spuszczać wody ze stawu do pobliskiego cieku – relacjonuje Ryszard Rygliszyn, komendant SSR w Sanoku.

źródło: SSR w Sanoku, materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ogromna nagroda za pomoc w odnalezieniu psa! Flamcia poszukiwana w całej Polsce (ZDJĘCIA)

foto: nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

04-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)