REKLAMA
REKLAMA

Jaslo24.pl: Zjechał do rowu i uderzył w przepust (ZDJĘCIA)

Jasło24.pl / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w sobotę w Kątach. 20-letni kierowca osobowego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 992, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc, na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Kąty. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kilkanaście minut po północy, 20-latek kierujący volkswagenem, jadąc drogą wojewódzką w kierunku Nowego Żmigrodu, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala.

Mundurowi wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości 20-latka okazało się, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

pw / KPP Jasło

03-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)