Komunalni Sanok na Mistrzostwach Polski U-16 (ZDJĘCIA)

LEKKOATLETYKA. W dniach 23-24.09.2023 r. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Wśród najlepszych zawodników z całej Polski, zaprezentowały się 4 zawodniczki klubu Komunalni Sanok: Julia Krzanowska (rzut oszczepem), Maja Wojtanowska (rzut dyskiem), Urszula Sobolak i Łucja Mrugała (biegi na 80m ppł i 300m ppł.

23 września rozpoczęły zmagania podopieczne trenera Ryszarda Długosza, Urszula Sobolak i Łucja Mrugała. Wystartowały w biegu na 300m ppł. Urszula Sobolak uzyskała czas 48.98 co dało jej 27 miejsce a Łucja Mrugała wywalczyła 29 miejsce z czasem 49.13, jak na nie najlepszą pogodę tj. zimno i mokry tartan po wcześniejszych opadach, dziewczęta spisały się bardzo dobrze walcząc do końca o jak najlepszy wynik.

24.września swoje starty rozpoczęliśmy od konkursu rzutu oszczepem gdzie, podopieczna trenera Zygmunta Futymy, Julia Krzanowska posyłając oszczep na odległość 36.19 zajęła znakomite 4 miejsce tracąc do medalu zaledwie 41 cm. Godzinę później stanęły do walki ponownie Łucja Mrugała i Urszula Sobolak tym razem na dystansie 80m ppł. Dziewczęta spisały się znakomicie , Ula uzyskała czas 12.73 co dało jej 28 pozycję natomiast Łucja pobijając rekord życiowy zajęła 17 miejsce z czasem 12.36 zabrakło jedyne trzy setne do finału B.

Jako ostatnia z dziewcząt w rzucie dyskiem zaprezentowała się Maja Wojtanowska. Podopieczna trenera Zygmunta Futymy zanotowała świetny konkurs w najdłuższym rzucie uzyskała 32.96 co dało jej ostatecznie 9 miejsce.

Gratulujemy występu zawodniczkom i dziękujemy trenerom za przygotowanie ich podczas całego sezonu bo na Mistrzostwach Polski mogą startować tylko najlepsi którzy uzyskali wyniki dające awans, a o to jest bardzo trudno