REKLAMA
REKLAMA

Konferencja dla dyrektorów szkół

W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbyła się konferencja dla kadr kierowniczych oświaty. W otwarciu wydarzenia wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wojewoda podziękowała organizatorom ważnej inicjatywy, która stanowi merytoryczne wsparcie dla dyrektorów podkarpackich szkół.

– Dyrektor szkoły jest z pewnością liderem lokalnego środowiska, nie tylko szkolnego. Staje się pewnego rodzaju instytucją, uosobieniem szkoły, którą kieruje, managerem, który musi zapewnić prawidłowe funkcjonowanie placówki, m. in. w kontekście organizacyjnym, logistycznym, finansowym. Zmierzenie się z tak szerokim wachlarzem spraw daje niekiedy odczucie znalezienia się „w potrzasku” – przepisów, oczekiwań ludzkich, oczekiwań społeczności szkolnej, organu prowadzącego, dlatego spotkania takie jak dzisiejsze są niezwykle istotne, ponieważ stanowią formę wsparcia, przekazania konkretnej wiedzy i platformę wymiany doświadczeń. Jestem przekonana, że kwestie podejmowane przez ekspertów podczas dzisiejszej konferencji będą dla Państwa elementem pomocowym w realizacji wyzwań – mówiła wojewoda.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie. Wygłoszone prelekcje dotyczyły przywódczej odpowiedzialności dyrektora za zespół i za siebie, kwestii związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz zamówień publicznych.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół, przedstawiciele kadry kierowniczej jednostek samorządu terytorialnego i jednostek oświatowych.

PUW Rzeszów

06-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)