REKLAMA
REKLAMA

Kradziona cysterna zatrzymana na granicy

GRANICA / PODKARPACIE. W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Krościenku ujawnili na kierunku wyjazdowym z Polski kradzioną osobówkę, cysternę, podzespoły samochodowe oraz silnik. Szacunkowa wartość zatrzymanych pojazdów i części wynosi ponad 145 tys. zł.

18 lutego do kontroli w przejściu granicznym w Krościenku zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec, podróżujący ciężarówką, przewoził w przestrzeni ładunkowej kilkadziesiąt silników. Po nawiązaniu współpracy z niemieckimi służbami okazało się, że jeden z silników pochodzi z utraconego pojazdu marki Volkswagen Tiguan. Ujawniony przedmiot o szacunkowej wartości blisko 5 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci.

Podobne zdarzenie miało miejsce 16 lutego w przejściu granicznym w Medyce. Tutaj do kontroli zgłosił się 45-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował ciężarówką z cysterną. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze SG ustalili, że cysterna jest poszukiwana przez włoskie służby. Pojazd o szacunkowej wartości 100 tys. zł zatrzymano, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.

W tym samym dniu strażnicy graniczni z Medyki ujawnili również kradzione podzespoły samochodowe. Części przewoził dostawczakiem 28-letni obywatel Ukrainy. Łącznie ujawniono 23 części samochodowe o wartości ok. 21 tys. zł, pochodzące m.in. z lexusów utraconych na terenie Wielkiej Brytanii. Dalsze czynności w sprawie przeprowadzą specjaliści SG do walki z przestępczością samochodową.

Dwa dni wcześniej na tym samym przejściu granicznym mundurowi zatrzymali osobówkę marki Renault o szacunkowej wartości 20 tys. zł. W trakcie kontroli strażnicy graniczni ustalili, że auto kierowane przez ob. Ukrainy jest w zainteresowaniu rodzimych służb w związku z kradzieżą zgłoszoną w Polsce. Zatrzymany pojazd oraz kierowcę przekazano policjantom.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami ujawnili 11 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad milion zł. Natomiast wartość zatrzymanych, kradzionych części samochodowych wynosi ponad 25 tys. zł.

BiOSG

20-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)