REKLAMA
REKLAMA

Licytuj i pomagaj! Trwają aukcje Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP

SANOK. Tegoroczną aukcję charytatywną na portalu Allegro podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sanoku ponownie zasiliły przekazane przez Muzeum Historyczne w Sanoku prace Zdzisława Beksińskiego – fotomontaż oraz grafika komputerowa. Na aukcjach są też prace artystów związanych z Sanokiem. 

Polecamy aukcje artystów:

Oksana Kulczycka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydział Architektura Wnętrz, dyplom 1995 rok. Pracuje jako dydaktyk w Liceum Sztuk Plastycznych w Lesku. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, dizajnem oraz projektowaniem wnętrz.

RENATA GORĄCZKO, urodzona w Sanoku. Ukończyła malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Malarstwo towarzyszyło jej od wczesnych lat młodości. Warsztat doskonaliła w Klubie Plastyka Osiedlowego Domu Kultury „Puchatek”. Tworzy w technice olejnej, akrylowej i własnej. Swoją twórczość prezentowała w kraju i zagranicą na wielu wystawach zbiorowych w galeriach, na plenerach malarskich, przeglądach i konkursach artystycznych. W 2012 roku nagrodzona została w dziedzinie malarstwa na Karpackim Biennale Sztuki w Krośnie. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Wiele z nich przeznaczyła na licytacje dla osób potrzebujących. W swojej twórczości oprócz krajobrazów i kwiatów przedstawia swój osobisty, własny świat.

TOMASZ MISTAK urodzony w 1978 roku w Sanoku. Dyplom z malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (2005) – pracownia prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, akryl na płótnie. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Sanoku.

Piotr Szczur – w latach 2007–2010 student PWSZ im. J. Grodka w Sanoku na kierunku Edukacja Artystyczna. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. S. Białogłowicza w roku 2010. W latach 2010 – 2013 studia na Wydziale Artystycznym lubelskiego UMCS. Dyplom z malarstwa w pracowni dr hab. M. Drzewińskiego w roku 2013. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Do wylicytowania spektakl Teatru BWA Sanok – Małe kina według opowiadania Michała Witkowskiego.

Termin indywidualny do ustalenia z artystami.

Kobieta pozbawiona złudzeń, szukająca towarzystwa raczej do pogadania niż do łóżka. Napotkany w lokalu gastronomicznym mężczyzna, zostaje mimowolnym powiernikiem (spowiednikiem?), opowiedzianej przez nią historii. Historii, która być może nie jest nam obca…

Jan Szczepan Szczepkowski – artysta w 2021 roku otrzymał pierwszą Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie „Otwarta Przestrzeń Kultury – Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2021”. Obraz zatytułowany „Model” sanockiego artysty malarza Jana Szczepana Szczepkowskiego wygrał konkurs, organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.

„Anioł” – Obraz przestrzenny tworzony techniką utwardzania tkanin.

Autor: Monika Krzywdzińska

Wymiary: szerokość 50 cm, wysokość 60 cm.

Szymon Szczepkowski ur. 01.02.1983 w Sanoku. Zajmuje się rzeźbą i malarstwem sztalugowym. Od roku 2016 związany z BWA Galerią Sanocką. Mieszka, pracuje i tworzy w Sanoku. Studia licencjackie na PWSZ w Sanoku, dyplom z malarstwa w pracowni dr Antoniego Nikla, praca licencjacka pt. ” Motyw światła w twórczości Edwarda Hoppera” pod kierownictwem dr Marleny Makiel – Hędrzak. Studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim, dyplom z malarstwa w pracowni dr Stanisława Białogłowicza, praca magisterska pt. „Motyw miasta w twórczości Giorgio de Chirico” pod kierownictwem dr Anny Steligi

Ikona św Jerzy o wymiarach szer. 37 cm, wys. 48 cm.

Agnieszka Dusznik – artystka urodzona 6 września 1985 roku w Sanoku, zamieszkała na stałe w Bukowsku. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych w Krasnem na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dyplom broniła u profesora Kotkowskiego, ze specjalizacji grafika warsztatowa – druk wklęsły. Jej zainteresowania Sztuką były z nią od zawsze. Już w szkole podstawowej uczęszczała na lekcje malarstwa do znanych artystów sanockich m.in.: pani Anny Pilszak oraz pana Jerzego Wojtowicza – ikonopisarza.

 


źródło: materiały nadesłane

13-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

UWAGA - nowa pisowska ustawa o totalnej inwigilacji 2023-01-13 02:05:15
0 0
PiSowcy wraz z opozycją chcą wprowadzić totalną inwigilację. Służby mają otrzymać dostęp do naszych mejli. Jeżeli rząd dopnie swego, to służby specjalne zyskają bardzo szeroki dostęp do naszych komputerów i smartfonów. Będą mogły czytać mejle, przeglądać komunikatory internetowe, śledzić lokalizację i to wszystko BEZ NAKAZU SĄDOWEGO ! Ludzie, brońmy się przed tymi popaprańcami z pisu, PO i całej socjalistycznej opozycji ! Tylko Konfederacja jest partią broniącą podstawowe prawa człowieka i wolność w ogólnym rozumieniu. Reszta to HOŁOTA, KOMUNIŚCI i TOTALNIACY którzy nas chcą sprowadzić do poziomu bydła.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)