REKLAMA
REKLAMA

Mażoretki „Sunshine” Besko ze złotym medalem mistrzostw Polski!

W dniach 4-7 maja bieżącego roku w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Polski Mażoretek zorganizowane przez Związek Sportowy Mażoretek.

Grupy, które najlepiej zaprezentowały się na Mistrzostwach Okręgu, otrzymywały nominacje do udziału w Mistrzostwach Polski. W dniu 18 marca tancerki wzięły udział w Mistrzostwach Okręgu Polski południowo-wschodniej, gdzie startowały zarówno w prezentacjach grupowych, jak i w małych formach. Dziewczyny zdołały zdobyć czołowe miejsca, co zaowocowało ich nominacją do udziału w Mistrzostwach Polski.

Ostatecznie, siedem prezentacji uzyskało awans do Mistrzostw Polski, gdzie stanęły do rywalizacji z najlepszymi zespołami z całego kraju w kategoriach takich jak defilada klasyczna, miniformacja mix, scena klasyczna baton oraz pompon. Największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce zdobyte przez grupę młodszą w kategorii defilada klasyczna.

Dziewczyny, dzięki zdobyciu pierwszego miejsca dostały nominacje do Mistrzostw Europy w Mariborze – Słowenia.

Mażoretki Sunshine Besko są zespołem trenującym od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Besku. Reprezentują gminę na różnych wydarzeniach zarówno w kraju, jak i za granicą. Trenerem i choreografem zespołu jest Adam Robel, a od niedawna również dwie dziewczyny z najstarszej grupy, Paulina Wojtoń i Kamila Zych, angażują się w rozwój zespołu i pomagają trenerowi w pracy.

W najbliższym czasie tancerki będzie można podziwiać podczas koncertu tańca, który odbędzie się 30 maja 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Besku, oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Mażoretkowych i Orkiestr Dętych „A-Gama”, który zaplanowano na 17 czerwca 2023 roku w Parku Dworskim w Besku.

materiały nadesłane
foto: Mażoretki „Sunshine” Besko, fb

12-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)