Medale zawodników Atama Kumite! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W miniony weekend, podczas III Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka, Klub Karate Kyokushin Atama Kumite reprezentowało 9 zawodników. Złoty medal w kategorii kumite zdobył debiutujący na macie Norbert Gierlach, który zdecydowaną przewagą wygrywał wszystkie pojedynki. Po srebro sięgnęła kolejna debiutantka, niespełna 7 letnia Milenka Wasylów, w kategorii 5 technik, która m.in wykonywała w trakcie swojego występu techniki takie jak tobi mae geri i ushiro geri.

Kolejny start i kolejny brąz zaliczył Mateusz Słyszyk. Brązowe medale również zdobyli Tomasz Orzech i Jakub Konik, którzy także wystartowali po raz pierwszy.

Do strefy medalowej nie zakwalifikowali się Jan Solon w kategorii 5 technik oraz Bartosz Oklejewicz i Martyna Sachar w kategorii kata.

Jasiek po pierwszej turze zajmował drugie miejsce, jednakże po drugim wyjściu na matę ostatecznie uplasował się poza podium. Bartosz i Martyna w sobotę postawili pierwsze kroki na macie w kategorii kata. Bartek zajął 5 miejsce na 15 startujących, a Martynka niestety nie zdołała wejść do pierwszej piątki, jednakże warto podkreślić, że była najmłodsza w kategorii liczącej 25 zawodniczek – przekazuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin Kumite Sanok-Niebieszczany.

źródło: materiały nadesłane