REKLAMA
REKLAMA

Męski Różaniec w Sanoku. Zobaczcie ZDJĘCIA z dzisiejszego nabożeństwa

SANOK / PODKARPACIE Z różańcem w dłoni, z modlitwą na ulicach miasta. Do takiego widoku przyzwyczaili już sanoczan mężczyźni, którzy w każdą pierwszą sobotę miesiąca gromadzą się na nabożeństwie tzw. męskiego różańca.

Ruchy męskiego różańca, które organizują się w kolejnych miastach, w Sanoku w maju obchodziliśmy rocznicę, są odpowiedzią na wezwanie kard. Augusta Hlonda, który pisał, że powinien powstać: „ruch nie krwawy, lecz pobożny, olbrzymi, nie destruktywny, lecz namiętny, twórczy. Potrzebny jest najwyższy wysiłek! Trzeba napiąć wszystkie energie i najidealniejsze namiętności! Musimy urządzić ostatnie powstanie, powstanie przeciw sobie, przeciw naszym błędom, swym grzechom!”.

– Rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona i duchowa walka o życie wieczne wszystkich, których Bóg podarował nam tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn – podkreślają uczestnicy.

Męski Różaniec to nabożeństwo, odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

03-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)