REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W ramach XV Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku odbyła się sesja naukowa pt. Zagłada ludności żydowskiej na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej.

Uczestników przywitała dyrektor Renata Gromek, która przedstawiła historię ludności żydowskiej zamieszkującej na ziemi sanockiej oraz zaapelowała do uczniów o pamięć i wyciągnięcie wniosków z tragicznego w skutkach okresu Holokaustu.

Następnie głos zabrał poseł Piotr Uruski, po którym kolejno wystąpili: dr Aleksandra Namysło z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach z prelekcją Represje za pomoc Żydom na okupowanych ziemiach polskich w czasie II wojny światowej, dr Joanna Potaczek (Centrum Dialogu Między Religiami i Narodami, Zespół Szkół nr 1 w Sanoku, przewodnik w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku) z wykładem Holokaust Żydów na ziemi sanockiej – zarys problematyki. Następnie wspomnienia ocalałych z Holokaustu zaprezentowała mgr Joanna Albigowska (Zespół Szkół nr 1 Sanok, Centrum Dialogu Między Religiami i Narodami), której wykład ubogacił występ muzyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Sesję zakończyła prezentacja książki Adama Salina pt. Judej albo testament Ony.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

03-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Norman Finkelstein2023-02-03 17:24:54
0 0
Przedsiębiorstwo holokaust
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)