REKLAMA
REKLAMA

NADESŁANE: „SANOK. Miejsce do zarabiania pieniędzy dla ludzi PiS”

SANOK / PODKARPACIE. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy tekst przygotowany przez Demokratów Ziemi Sanockiej. Autorzy wskazują w nim, że Miasto Sanok „stało się miejscem do zarabiania pieniędzy dla ludzi PiS spoza miasta”. Poniżej prezentujemy cały tekst. O komentarz poprosiliśmy burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy ją na naszej stronie.Sanok – stał się miejsce do zarabiania pieniędzy dla ludzi PiS spoza miasta

W Sanoku od początku bieżącej kadencji samorządowej w mieście rządzi koalicja Łączy nas Sanok z PiS. Ostatnio trochę dziwnie to wygląda bo część radnych PiS-u rozważa start w najbliższych wyborach z komitetu burmistrza Łączy nas Sanok. Są to Bogusława Małek, Grażyna Rogowska-Chęć i Ryszard Karaczkowski. Zatem można powiedzieć, że koalicja „zjada własne dzieci”.

Ale ta koalicja ma też przełożenie na obsadzanie wielu stanowisk w mieście i spółkach komunalnych. Burmistrz miasta ściąga ludzi z PiS i daje im w naszych spółkach po prostu zarabiać pieniądze. Zresztą już kiedyś powiedział na sesji Rady Miasta, że w Sanoku nie ma ludzi z potencjałem. To jest jego opinia.

Pokażmy kilka osób z PiS, którym Burmistrz Matuszewski daje zarobić w naszych spółkach:

Dominik Witek – były prezes SPGK, który pracował do stycznia 2020 roku, a obecnie zasiada w Zarządzie PZU Zdrowie, wymieniony na liście Tłustych Kotów stworzonej przez PSL. Do Sanoka na Prezesa SPGK trafił z biura poselskiego posła PiS, gdzie był dyrektorem. Działacz PiS-u zdobył w Sanoku „staż w zarządzie” by potem móc odejść do spółek skarbu państwa w Warszawie. Kandydat na radnego z PiS z grupy europosła Tomasza Poręby – jego bliski współpracownik.

Krzysztof Jarosz – obecny prezes Zarządu SPGK oraz Prezes Zarządu Hydro Sanok Sp. z o.o.. Człowiek z PiS – sekretarz PiS w okręgu rzeszowskim, rzecznik prasowy PiS tego okręgu, asystent posła Sobolowskiego, bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego.

Marcin Fijołek – członek Rady Nadzorczej Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Szef Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Rzeszowa, Przewodniczący Komitetu Terenowego PiS – zaliczany do ekipy Europosła Tomasza Poręby.

Zenon Wajda – Członek Rady Nadzorczej SiM Południe sp. z o.o. z ramienia miasta Sanoka, wskazany przez Burmistrza Matuszewskiego. Lokalny, lojalny działacz PiS-u z Jarosławia. Nagradzany stanowiskami w spółkach skarbu Państwa i spółkach samorządowych. Członek mi.in rady nadzorczej spółki Porty Lotnicze Rzeszów (spółka z udziałem samorządu województwa).

Jak widać Burmistrz Matuszewski swoją teorię o braku ludzi z potencjałem w Sanoku wprowadza w życie, zatrudniając ludzi, którzy z Sanokiem nie mają nic wspólnego, ale za to są znanymi i aktywnymi działaczami PiS w regionie.

Zapewnienia Burmistrza Matuszewskiego o swojej apolityczności to tylko gra wyborcza. Partyjniactwo wprowadził do miejskich spółek w Sanoku ściągając do ich organów ludzi z PiS. Do tego jego zaangażowanie w kampanię wyborczą parlamentarną po stronie PiS i kandydatów, których promował jednoznacznie pokazuje, że mimo iż nie jest członkiem tej partii to zachowuje się jak jej najbardziej zaangażowany działacz.
Ale poza tym, jeszcze są jego powiązania koleżeńskie, które też przekładają się na Urząd Miasta i miejskie spółki.

W innych miastach regionu jak Lesko czy Ustrzyki Dolne nie zaobserwujemy analogicznej sytuacji.

źródło: Demokraci Ziemi Sanockiej

fot. arch. redakcji

 
20-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

xxx2023-11-16 10:59:08
0 0
Cwaniactwo jest było i będzie. Ale z jednym się zgodzić muszę... W Sanoku NIE MA ludzi z ambicją. Patrząc na radnych czy to miasta czy powiatu czy tej czy poprzedniej kadencji - same leśne dziadki, krążące tylko koło łatania dziur i budowania 'wizytówek' miasta do których trzeba dokładać. Bardzo fajnie że 'demokraci' tak są zatroskani o stan osobowy miasta, ale informuje że wy jesteście do takiego samego "odstrzału" jak i szanowni partnerzy z PiS. Gorsza od kiepskiej władzy jest kiepska opozycja. Nie pozdrawiam
Odpowiedz
A demokraci ZS to niby co? Przecież to PEOWCY czyli2023-11-16 15:32:15
0 0
tacy sami socjaliści jak PiS. Niczym się nie różnią od PiSowców. Jedni i drudzy tak samo terroryzują fiskalnie Polaków, jedni i drudzy obsadzali stołki na wszelakich możliwych posadkach państwowych, za jednych i drugich posadki w budżetówce mnożą się jak króliki. A kto zamykał podczas kowidozy ludzi w domach terroryzując policją? PIS I PO! Nie chce mi się dalej pisać bo to jest oczywiste że pobiły się dwa obozy KRYMINALISTÓW (PiS i PO) o władze, ci którzy aktualnie przegrywają udają bidulki - jak to im nie jest źle. Socjalizm ZAWSZE kończy się tak samo, NĘDZĄ, KUMOTERSTWEM, LIKWIDACJĄ KLASY ŚREDNIEJ, zostaje arystokracja i motłoch. Następnym etapem będzie komunizm czyli albo strzelanie w potylicę jak to było kiedyś albo po nowoczesnemu - e-pieniądz, i wyłączanie jednym guzikiem człowiek poprzez odcięcie go od wszystkiego.
Odpowiedz
Teraz2023-11-17 00:11:22
0 0
Demokraci mają rację mają bardzo dużo racji. Ale teraz wszystko się zmieni
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)