REKLAMA
REKLAMA

Niedźwiedź podchodzi pod domy! Widziany w okolicach Czaszyna! (VIDEO)

Niedźwiedź podchodzi pod domy! Widziany w okolicach Czaszyna! (VIDEO)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Do naszej redakcji napływają kolejne sygnały czytelników, którzy informują o aktywności sporej wielkości niedźwiedzia spacerującego przy domach w gminie Zagórz. Tej nocy zwierzę było widziane w Czaszynie. Dysponujemy nagraniami video, które zarejestrowały „misia” przechadzającego się ulicą Rzeczną i Spacerową.

To kolejny sygnał o obecności niedźwiedzi w naszym regionie. W październiku zwierzę widziano w Sanoku w dzielnicy Olchowce. Kilka miesięcy wcześniej widziano je m. in. przy popularnej ścieżce rowerowej, także w okolicach komendy policji przy ul. Witkiewicza oraz dwukrotnie gdy przepływa przez San czy przeganiał pieszych na ul. Królowej Bony. Sygnały napływały także z dzielnicy Dąbrówka oraz okolicznych miejscowości, np. Załuża, Poraża i Niebieszczan.

Tej nocy „miś” przechadzał się w Czaszynie. Sytuacja jest o tyle poważna, że drapieżnik podchodzi do zabudowań i budynków mieszkalnych, co zarejestrowały kamery. Mieszkańcy obawiają się niebezpieczeństwa.

U mojej sąsiadki niedźwiedź przeszedł przez ogrodzenie, wyjadł jedzenie z karmników dla ptaków i wywrócił drzewo opałowe, po czym poszedł nad rzekę – opisuje wizytę niedźwiadka Internauta. 

Jak udało nam się dowiedzieć mieszkańcy zgłosili już sprawę na policję oraz do Urzędu Gminy. 

W lasach RDLP w Krośnie żyje obecnie około 200 niedźwiedzi, głównie w Bieszczadach, ale również w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim. W okresie ostatniego półwiecza ich populacja powiększyła się niemal dziesięciokrotnie.

Fot. screen z filmu


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Niedźwiedź w dzielnicy Dąbrówka! „Spacerował ulicą” (VIDEO)


Niedźwiedź spacerował sobie w najlepsze. Komunikat (ZDJĘCIA)


Niedźwiedź znów widziany blisko Sanoka

05-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ludojady2023-12-06 05:21:14
0 0
Czy to niedźwiedź ???? ludojad
Odpowiedz
No i???2023-12-06 16:02:25
0 0
PRZEZ 30LAT było 20ATAKÓW NIEDŻWIEDZIA NA CZŁOWIEKA...PRĘDZEJ ZGINIECIE NA DRODZE...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)