REKLAMA
REKLAMA

Obwodnica Leska. Protest. Radny Sobieraj: Nie możemy rujnować dobytku mieszkańców! (VIDEO)

Obwodnica Leska. Protest. Radny Sobieraj: Nie możemy rujnować dobytku mieszkańców! (VIDEO)

LESKO / PODKARPACIE. Grupa mieszkańców Leska wzięła udział w sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Do Rzeszowa przyjechali z postulatami dotyczącymi wprowadzenia zmian w planach budowy obwodnicy Leska. Sprzeciwiają się przede wszystkim lokalizacji nowej drogi w miejscowościach Wola Postołowa i Huzele. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów dyskusji.

Mieszkańcy Leska przyjechali do Rzeszowa, aby podczas sesji zabrać głos w sprawie planowanych wariantów przebiegu obwodnicy Leska.

Przedstawili oni swoje propozycje tego, jak widzieliby rozwiązania drogowe w ich mieście. Zapewnili, że mają zebraną dokumentację i są gotowi na dyskusję nad innymi wariantami, które są akceptowane przez mieszkańców. Chodzi m.in. o tzw. północną obwodnicę miasta. Głos w tej sprawie zabrali także radni województwa, a w imieniu zarządu wypowiedział się wicemarszałek Piotr Pilch, który powiedział:

Decyzja dotycząca budowy obwodnicy Leska będzie podjęta wspólnie przez zarząd województwa. Musimy brać pod uwagę szeroki kontekst dotyczący tego zadania, zarówno argumentację mieszkańców, którzy są przeciwni tej inwestycji, ale także wszystkie inne aspekty oraz interesy lokalnych samorządów – mówił wicemarszałek.

Głównym celem tej inwestycji nie jest budowa obwodnicy Leska (wszystkie proponowane warianty nie spełniają jej kryteriów), a doprowadzenie drogi do terenów inwestycyjnych będących własnością powiatu leskiego – zaznaczali podczas obrad protestujący mieszkańcy. – Jako gospodarze tego terenu zrobimy wszystko, aby tej naszej małej ojczyzny nie zniszczyć – dodawali.

Głos w dyskusji zabierali również radni, między innymi Dariusz Sobieraj.

Oczekiwaniem Polski jest to, abyśmy Bieszczady udostępnili. Dobrze, ale nie kosztem mieszkańców, którzy tam żyli, żyją i żyć będą. Nie możemy rujnować ich dobytku, który budowali przez pokolenia. Musimy słychać głosu mieszkańców, bo dla nic tutaj (sejmik – przyp. red.) jesteśmy – powiedział Dariusz Sobieraj.

Więcej w materiale VIDEO.

grafika poglądowa

tekst: Sejmik Województwa Podkarpackiego (fragment dotyczący punktu związanego z obwodnicą Leska, autor: Daniel Kozik)

06-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)