REKLAMA
REKLAMA

Obywatel Ukrainy zatrzymany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

GRANICA. Cudzoziemcy poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Lubaczowie i Medyce. Czeszka odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, a obywatel Ukrainy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas odprawy mundurowi ustalili, że kobieta jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeski wymiar sprawiedliwości. Za jazdę pod wpływem substancji narkotycznych zgodnie z tamtejszym prawem grozi jej kara pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy
Podczas kontroli okazało się, że dane mężczyzny figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Ukrainy wydały za nim czerwoną notę Interpolu. W toku dalszych sprawdzeń mundurowi powzięli informacje, że obcokrajowiec kilka lat temu, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z ukraińskim prawem grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W obu przypadkach cudzoziemcy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 120 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

Foto: Kontrola na przejściu granicznym w Budomierzu (fot. ilustracyjna)

27-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)