REKLAMA
REKLAMA

ORLEN Wyścig Narodów: W niedzielę start w Sanoku! ZOBACZ TRASĘ

ORLEN Wyścig Narodów: W niedzielę start w Sanoku! ZOBACZ TRASĘ

Pierwszy z trzech wyścigów zaliczanych do cyklu Pucharu Narodów UCI U23 – zaplanowany od 24 do 28 maja – po raz pierwszy odbędzie się w trzech krajach na pięciu etapach: Węgrzech, Słowacji i Polsce. W rywalizacji weźmie udział 25 drużyn kolarskich z 22 krajów. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.

– ORLEN Wyścig Narodów to wciąż młody projekt i jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się ta impreza, która w całości dedykowana jest młodym kolarzom, stanowiącym przyszłość tego sportu – wyjaśnia Czesław Lang. – Głęboko wierzymy, że te doświadczenia są bardzo kształtujące dla młodych kolarzy, którzy w przyszłości będą musieli rywalizować z zawodowym peletonem. Wspólnie z naszym Sponsorem Tytularnym – PKN ORLEN – obraliśmy sobie za cel zaoferowanie wydarzenia na wysokim sportowym poziomie. I już dziś wiem, że się nam to udało.

Pierwszym etapem – w całości na terytorium Węgier – będzie Kaposvár-Balatonföldvar o długości 132 km, emocjonująca trasa, szczególnie w drugiej połowie, która zakończy się krótkim, ale stromym podjazdem prowadzącym do mety znajdującej się na brzegu jeziora Balaton.

Drugi etap również odbędzie się na Węgrzech, z Hatvan do Bükkszentkerest. 152 kilometry z trzema trudnymi podjazdami, z których ostatni zakończy się zaledwie kilkaset metrów od mety. Jest to etap skrojony pod górali, którzy ukształtują klasyfikację generalną.

Trzeci etap odbędzie się na Słowacji, 124 kilometry ze startem w Lewoczy i finiszem pod górę na wysokości 1347 metrów w Szczyrbskim Jeziorze. Ostatni podjazd jest najdłuższy i najtrudniejszy na całej trasie i będzie idealnym terenem do ataków dla tych, którzy chcą rzucić wyzwanie rywalom w walce o końcowe zwycięstwo.

Peleton dotrze do Polski na czwarty etap o długości 129 kilometrów z BUKOVINA Resort do Nowego Sącza. Jest to jedyny etap z płaskim finiszem, ale czy sprinterzy będą w stanie walczyć o zwycięstwo w sprincie, z finałowym podjazdem nieco ponad 10 km od mety?

Ostatni i decydujący etap wystartuje z Sanoka i będzie liczył 145 kilometrów, bez metra płaskiego terenu. Etap będzie przerywany stromymi podjazdami i zjazdami, aż do mety na wysokości 581 metrów w Hotelu Arłamów. To właśnie tutaj, w lasach tego pięknego kurortu, rozstrzygnie się końcowa klasyfikacja ORLEN Wyścigu Narodów 2023.


Trasa przejazdu przez Powiat Sanocki:

  • Miasto Sanok (start wyścigu – godz. 10:00): ul. 3-go Maja, u. Rymanowska, ul. Krakowska, ul. Okulickiego – Sanoczek – Prusiek – Niebieszczany – Poraż – Zagórz – Tarnawa Dolna – Tarnawa Górna – wjazd do Powiat Leski.

Trasa przejazdu przez Powiat Leski:

  • Huzele – Lesko – Glinne – Uherce Mineralne – Orelec – Bóbrka, po czym kolarze w miejscowości Łobozew wjadą na teren powiatu bieszczadzkiego.

Trasa przejazdu przez Powiat Bieszczadzki:

  • Łobozew Dolny – Ustjanowa Dolna – Ustjanowa Górna – Ustrzyki Dolne: ul. 1 Maja, ul. Rzeczna, ul. PCK, ul. Łukasiewicza, ul. Gombrowicza, ul. Nadgórna, ul. Pionierska, ul. Rynek, ul. 1 Maja, ul. 29 Listopada – Brzegi Dolne – Krościenko – Jureczkowa – Braniów, Kwaszenina – Arłamów.

Wyścig będzie transmitowany na żywo przez TVP Sport.

materiały nadesłane

24-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)