REKLAMA
REKLAMA

PANTERA SANOK: Zacięta rywalizacja w Ogólnopolskiej Lidze Combat Ju Jutsu

W ostatni weekend odbyła się I edycja Ogólnopolskiej Ligi Combat Ju Jutsu, w której wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski, Ukrainy i Słowacji. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczestnicy pokazywali wysoki poziom techniczny i siłę fizyczną. Oprócz reprezentantów Polski walczyli również zawodnicy z Ukrainy oraz Słowacji. Nasi reprezentanci z klubu PANTERA SANOK mieli okazję rywalizować z medalistami Mistrzostw Świata czy Europy oraz absolutną czołówką na polskiej scenie.

W jednej z kategorii, Grappling GI, w której zawodnicy rywalizowali w kimonach, wystartowała 9-osobowa drużyna z klubu PANTERA SANOK. Ciężka praca i wysiłek na treningach zaowocowały ośmioma medalami, w tym jednym złotym. Największym sukcesem sanockiej drużyny było zwycięstwo i pierwsze miejsce Daniela Wosachło w kategorii Senior Men – 77 kg. Ponadto, w tej samej kategorii, trzecie miejsce zajął Bartosz Werszański, który walczył w wadze – 92 kg. W kategorii dziecięcej, 8-9 lat, trzecie miejsce zajęła Gabriela Izdebska, a w kategorii 10-11 lat trzecie miejsce zdobyła Lena Izdebska, a Bartosz Węgrzyniak zadebiutował wygrywając trzecie miejsce w wadze 40 kg. W kategorii 12-13 lat na podium stanęli Maksymilian Florko, Maciej Banit oraz Damian Dmitrzak, którzy zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w swoich kategoriach wagowych. W kategorii 14-15 lat trzecie miejsce zajęła Zuzanna Ustianowska, która wykazała się dużą determinacją i umiejętnościami bojowymi.

Grappling to rodzaj walki wręcz, który polega na wykorzystywaniu technik chwytów, takich jak dźwignie, rzuty (obalenia) i duszenia. W walce tej zabronione są uderzenia, a zwycięstwo osiąga się przez zmuszenie przeciwnika do poddania się. Grappling stał się popularnym sportem w ostatnich latach, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Sport ten wymaga od zawodników umiejętności taktycznych, siły fizycznej, precyzji oraz skupienia. Walczy się na specjalnych matach, a zawodnicy są podzieleni na kategorie wagowe oraz doświadczenia.

Oprócz bycia jednym z elementów Ju-Jitsu, jest także stosowany w innych sztukach walki, takich jak MMA czy brazylijskie Jiu-Jitsu. Ze względu na swoją efektywność w sytuacjach samoobrony, grappling jest także stosowany w szkoleniach policyjnych i wojskowych.

Tomasz Bobala, trener zawodników z klubu PANTERA SANOK –  Jestem bardzo zadowolony z występów wszystkich zawodników na zawodach w Niepołomicach. To determinacja, poświęcenie i profesjonalizm, przyczyniły się do sukcesów na turnieju. Szczególnie cieszą osiągnięcia najmłodszych zawodników, którzy w większości debiutowali na mistrzowskim poziomie.

Daniel Wosachło, zawodnik i trener PANTERA SANOK –  dziękuje za wsparcie rodziców i firmy Pomoc Drogowa Pilch Sanok, które pomogły w wyjeździe na zawody. Sukces w sporcie wymaga zaangażowania całej społeczności i lokalnych biznesów. Połączenie różnych stylów walki, takich jak judo i ju jitsu, może przynieść wiele korzyści. Technika, precyzja i skuteczność są ważne w obu stylach walki, a połączenie ich elementów może prowadzić do ciekawych rezultatów, jakie osiągają nasi zawodnicy. Zachęcamy również do eksperymentowania i poznawania różnych technik, aby stale się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

PANTERA SANOK rozwija się bardzo dynamicznie w Sanoku. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu trenerów oraz zawodników klub odnosi coraz większe sukcesy na zawodach, zdobywając cenne doświadczenie i medale. Kolejne starcia już wkrótce – 18 marca zawodnicy wezmą udział w Grand Prix Polski w Combat Ju Jutsu w Mielcu, a 25 marca w Jaśle odbędzie się Judo Carpatia Cup. To kolejne okazje do zdobycia nowych doświadczeń i podniesienia swoich umiejętności.

Klub PANTERA SANOK prowadzi również nabór na rok 2023, zachęcając dzieci, młodzież i dorosłych do dołączenia do treningów w różnych grupach wiekowych. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i pasję do sportu, a także poznać nowych ludzi i spędzić czas w aktywny sposób.

materiały nadesłane

18-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)