PIŁKA NOŻNA: Sanok bliżej IV ligi! Ekoball Stal Sanok zwycięża w Rymanowie!

PIŁKA NOŻNA. Szlagier rundy wiosennej dla Sanoka! W meczu na szczycie tabeli krośnieńskiej klasy okręgowej, Ekoball Stal Sanok zwyciężył w Rymanowie z drużyną Startu 3:1.

Przed spotkaniem obie drużyny dzielił zaledwie jeden punkt. W środowisku piłkarskim mówiło się, że to spotkanie może rozstrzygnąć o awansie do IV ligi. Sanoczanie nie zawiedli kibiców i przywożą do Sanoka trzy punkty. Na pięć kolejek przed końcem sezonu „żółto-niebiescy” umacniają się na pozycji lidera odskakując od drużyny z Rymanowa na cztery punkty.

Zacięta, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron, sanoczanie ruszyli do ataku. Wynik spotkania otworzył w 64′ kapitan drużyny Piotr Lorenc. Dziesięć minut później było już 0:2, gdy głową do bramki trafił Maciej Maślany. Podopieczni trenera Pawła Załogi poszli za ciosem i już dwie minuty później za sprawą Dawida Czyrnego mogli cieszyć się z trzybramkowej przewagi. Gospodarze, którzy kończyli mecz w dziesięciu, po tym jak czerwoną kartę ujrzał jeden z zawodników Startu, zdołali zdobyć w końcówce spotkania honorowe trafienie. Jego autorem był Filip Brożyna.

Start Rymanów – Ekoball Stal Sanok 1:3 (0:0)
Filip Brożyna 90′ – Piotr Lorenc 64′, Maciej Maślany 73′, Dawid Czyrny 75′

Ekoball Stal Sanok: Piotr Krzanowski – Mateusz Padiasek, Damian Barszczak, Marcin Sobol, Mikołaj Gawlewicz – Kacper Słysz, Maciej Maślany (88′ Łukasz Bujak), Piotr Lorenc, Szymon Słysz – Damian Niemczyk (46′  Dawid Czyrny), Mateusz Wanat (83′ Łukasz Tabisz).