REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Na Przejściu Granicznym odzyskano części ze skradzionych aut

KORCZOWA / PODKARPACIE. Dwie skrzynie biegów, silnik, fotele oraz elementy karoserii to podzespoły pochodzące ze skradzionych pojazdów. Wywóz części do Ukrainy udaremnili funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej.

23 lipca do odprawy w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec kierował busem, a w przestrzeni ładunkowej pojazdu przewoził części samochodowe. Mundurowi poddali je szczegółowej kontroli. W wyniku sprawdzeń ustalono, że skrzynia biegów, dwa fotele oraz dwoje drzwi pochodzi z pojazdu marki Toyota RAV4 skradzionego półtora miesiąca temu w Polsce. Części o szacunkowej wartości 11 tys. zł zostały zatrzymane i razem z kierowcą przekazane policjantom.

Podobne zdarzenie miało miejsce dzień później podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu marki Mercedes. Busem kierował 32-letni obywatel Ukrainy. Wątpliwości mundurowych wzbudziła skrzynia biegów oraz silnik zamontowane w pojeździe. Na podstawie międzynarodowej współpracy potwierdzono, że oba elementy pochodzą z samochodu poszukiwanego przez władze Wielkiej Brytanii.

Wartość podzespołów oszacowano na 15 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci.

Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali pojazdy oraz podzespoły pochodzące z przestępstw o łącznej szacunkowej wartości przekraczającej 5,5 mln zł.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

25-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)