REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Odzyskano poszukiwane pojazdy

PODKARPACIE. Funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Medyce oraz Korczowej zatrzymali dwa pojazdy. Toyota miała zeszlifowany VIN, a volkswagena poszukiwały norweskie służby. Szacunkowa wartość odzyskanych samochodów wynosi 280 tys. zł.

20 września do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się 37-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka wyjeżdżała z Polski osobówką marki Toyota RAV4 (rok. prod. 2021). Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ujawnili ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne pojazdu. Jak się okazało, numer VIN został zeszlifowany, a na jego miejsce wstawiono nowy. Funkcjonariusze ustalili również, że podrobione zostały tabliczki znamionowe, zawierające dane pojazdu. Do tego kompletu nieprawidłowości dołączył fałszywy ukraiński dowód rejestracyjny.

Auto o szacunkowej wartości 230 tys. zł zostało zatrzymane, a specjaliści z SG prowadzą dalsze czynności.

Z kolei dzień wcześniej (19 września) funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali Volkswagena Transportera o wartości ok. 50 tys. zł. Dane pojazdu figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych Interpol oraz SIS. W toku dalszych sprawdzeń mundurowi ustalili, że volkswagen był poszukiwany przez norweskie służby już od ponad 2 lat.

Zatrzymany pojazd oraz kierującego nim obywatela Ukrainy przekazano policjantom.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

24-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)