REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Udaremnili wywóz aut na Ukrainę

PODKARPACIE. Mercedes zaginął we Francji, a Volvo w Holandii. Oba pojazdy odnalazły się na podkarpackiej granicy państwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi 120 tys. zł.

Dzisiaj (23 października) do kontroli w drogowym przejściu granicznym w Budomierzu zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski mercedesem. W trakcie kontroli legalności pochodzenia auta okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpol oraz SIS. W toku dalszych sprawdzeń mundurowi ustalili, że mercedes jest w zainteresowaniu francuskich służb. Samochód o wartości około 90 tys. zł został zatrzymany.

Poszukiwany pojazd odnaleźli również funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Medyce. 20 października mundurowi kontrolowali Volvo V70 oraz kierującego nim 44-letniego obywatela Ukrainy. W oparciu o międzynarodowe bazy poszukiwawcze ustalono, że volvo zostało utracone na terenie Holandii. Dodatkowo cudzoziemiec w trakcie kontroli posłużył się fałszywym, holenderskim dowodem rejestracyjnym, co nie umknęło uwadze profesjonalistów z SG. Wartość odzyskanego pojazdu wynosi około 30 tys. zł.

W obu przypadkach dalsze czynności prowadzą policjanci.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 80 pojazdów pochodzących z przestępstwa oraz przeszło 800 części z utraconych samochodów. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 7,5 mln zł.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

23-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)