REKLAMA
REKLAMA

Policjanci szkolili służby medyczne (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W piątek zakończył się cykl szkoleń dla pracowników służby zdrowia, przygotowany przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lesku, przy wsparciu funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Medycy podczas szkolenia mieli okazję zdobyć umiejętności m.in. z zakresu samoobrony, a swoją wiedzę i doświadczenie sprawdzić podczas egzaminu końcowego.

W roku 2022 zawarte zostało porozumienie podpisane między Komendą Policji w Lesku, a szpitalami z Leska i Sanoka oraz Bieszczadzkim Pogotowiem Ratunkowym, zgodnie z ideą, że służby mogą się od siebie nawzajem wiele nauczyć. Już wcześniej policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, szkolili się na temat zagrożeń związanych z zakażeniem HIV czy HCV.

Agresywne zachowania pacjentów wobec medyków stały się bezpośrednim powodem przygotowania przez policjantów dedykowanego dla ratowników, lekarzy i pielęgniarek szkolenia z zakresu samoobrony. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku, przy wsparciu funkcjonariuszy II Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz psychologów z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie uczyli samoobrony, jak również zasad obrony koniecznej i identyfikowania stanu wyższej konieczności, warunków stosowania przymusu bezpośredniego, omawiali psychologiczne aspekty kontaktu z osobami agresywnymi.

Pierwsza edycja szkolenia odbyła się już w grudniu i styczniu, a wzięli w niej udział medycy z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sanoku. W marcu pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, pracownicy i personel medyczny Szpitala Powiatowego w Lesku mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach praktycznych i teoretycznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Lesku. Cykl szkoleń kończył się egzaminem i wydaniem certyfikatu.

 

KPP Lesko

28-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

podczas pandemi mandaty za maski, pałowanie i gazowanie2023-03-28 10:53:28
0 0
a teraz jak widać zabawa była przednia za pieniądze podatników :)
Odpowiedz
Główny2023-03-28 14:16:07
0 0
Z obsługi BAZUKI :)
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)