REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Gruntowna termomodernizacja (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Postępują prace przy ważnej inwestycji realizowanej przez Powiat Sanocki pn. „Głęboka termomodernizacja budynku A Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku”.

– W budynku wymieniliśmy m.in. instalację elektryczną, CO, wody użytkowej, stolarkę okienną i drzwiową, instalację wentylacyjną, ociepliliśmy ściany – wylicza Wacław Żuchowski, dyrektor RCRE w Sanoku. – Położyliśmy nowe tynki, wymieniliśmy zewnętrzną sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej, powstały ciągi komunikacyjne i miejsca parkingowe na działkach RCRE i ZS nr 3 oraz pomieszczenia magazynowe przy budynku „A”.

Dzięki dobrej współpracy z wykonawcą – firmą „Stalfred”, dodatkowo naprawiono zewnętrzną sieć energetyczną, której awarie ujawniły się w trakcie prowadzonych prac oraz pomalowano ściany pracowni, korytarzy i pomieszczeń administracyjnych RCRE.

Obecnie trwają prace związane z układaniem kostki na ciągach pieszych na terenie RCRE i ZS nr 3 oraz przebudowywane są wejścia do hali sportowej w szkole. Po wykonaniu prac na ciągach komunikacyjnych i miejscach parkingowych położony zostanie asfalt.

W ramach projektu realizowana jest także przebudowa budynku magazynowego RCRE na archiwum Powiatu Sanockiego.

Zakończenie prac planowane jest na lipiec 2023 roku. Całkowita wartość inwestycji wynosi 6 490 000,00 zł, z czego 5 000 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Ale to jeszcze nie koniec zadań. Firma „Stalfred” wygrała przetarg na kolejne prace. W ramach przetargu wykonawca wyremontuje halę sportową w ZS nr 3, ZS nr 2 i ZS nr 5 oraz wykona ogrodzenie przy „Mechaniku”, ciągi komunikacyjne oraz miejsca parkingowe.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

07-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)