REKLAMA
REKLAMA

Powróćmy na chwilę do wakacyjnych klimatów (VIDEO)

Powróćmy na chwilę do wakacyjnych klimatów (VIDEO)

BESKO / PODKARPACIE. Choć na dobre wkroczyliśmy w nowy rok szkolny to my na chwilkę zabierzemy Was do wakacyjnych klimatów. Przeżyjmy raz jeszcze tegoroczne Dni Beska.

Po ponad 3 letniej przerwie, powróciła cykliczna dwudniowa impreza pod nazwą Dni Beska. Organizatorzy czyli Urząd Gminy w Besku i Gminny Ośrodek Kultury w Besku mocno postarali się o to by na wydarzeniu dobrze czuli się, i bawili wszyscy mieszkańcy Beska, a także okolic, niezależnie od wieku. I tak też się stało atmosfera od pierwszych godzin do ostatniego występu była naprawdę rodzinna. 

ZDJĘCIA >>>ZOBACZ<<<

IMG_3945

Dni Beska rozpoczęły się od Dni Otwartych Gminnego Ośrodka Kultury. Z tej okazji skorzystali głównie najmłodsi mieszkańcy Beska i młodzież. Przygotowano stoiska oraz sale w budynku GOK-u, gdzie prezentowano zaplecze artystyczne tej instytucji. W pierwszym dniu mieszkańcy Beska spotkali się przy rytmach i muzyce takich zespołów jak: Góralsi i Kto jak nie my. Po koncertach przyszedł czas na młodzież i Dyskotekę pod Gwiazdami.

1693929065176

W drugim dniu, już od rana aktywnie zorganizowany został czas dla miłośników szachów. W walce o puchar Wójta Gminy Besko rywalizowało 19-tu uczestników. Zwycięzcą XII Turnieju Szachowego został Filak Ryszard. 

W niedzielę 20 sierpnia 2023 r., na scenie pojawili się podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury. Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się występy: Mażoretek  Sunshine Besko i Orkiestry OSP Besko.

IMG_4534

W włoskie klimaty muzyczne, przy zachodzącym słońcu wprowadził wszystkich duet An Dreo Karina. Przestrzeń pod sceną mocno została ograniczona, gdy na scenie pojawił się inny duet, czyli słynny Kabaret Rak, i rozbawił publiczność do łez. 

 

Punktem kulminacyjnym, i największą atrakcją był koncert zespołu rockowego Chłopcy z Placu Broni. Zanim jednak zespół rozpoczął koncert,  organizatorzy zaskoczyli publiczność, i zorganizowali pokaz fajerwerków. 

Dni Beska, to była również świetna okazja, aby skorzystać z możliwości obejrzenia bogatego w eksponaty Beskiego Centrum Dziedzictwa, w którym zgromadzono różnego rodzaju: sprzęty domowego, i rolniczego użytku, eksponaty geologiczne ,pamiątki, i wiele innych pochodzących przedmiotów z tego regionu.

Cała impreza przebiegła bezpiecznie, a pogoda (jak chyba nigdy) dopisywała od początku do końca.

źródło: materiały własne

18-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)