REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Próbowała ominąć kontrolę graniczną i dostać się na Ukrainę

PODKARPACIE. Obywatelka Holandii próbowała ominąć kontrolę graniczną i dostać się do pociągu relacji Przemyśl–Odessa. Plany popsuli jej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia w kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu. Mundurowi zauważyli kobietę znajdującą się na peronie przy ogrodzeniu. Z tego miejsca miał odjeżdżać pociąg z Przemyśla do Odessy. Strażnicy graniczni ustalili, że 56–letnia cudzoziemka miała przy sobie tylko dowód osobisty i świadomie nie poddała się kontroli granicznej. Jak się okazało, Holenderka chciała dostać się na Ukrainę, a stamtąd ruszyć w dalszą podróż do Chin. Jednak kobieta nie wzięła pod uwagę, że Straż Graniczna nie tylko kontroluje osoby znajdujące się w pawilonie odpraw, ale również obserwuje i zabezpiecza teren, z którego odjeżdżają pociągi na Ukrainę.

Cudzoziemka, omijając budynek odpraw, usiłowała nielegalnie przekroczyć granicę. Za swój czyn została ukarana mandatem i zawrócona do Przemyśla. 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

06-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Karygodne zachowanie pograniczników PL2023-08-06 23:14:13
0 0
No i dlaczego jej nie pozwolili dalszej podróży, była poszukiwana czy jak? Czego k...a od niej chciały te darmozjady PiS-owskie, delikatnie mówiąc? Odpowiednio to określił jeden z konkretnych gości, że to śm..ci czy coś podobnego, popieram go!
Odpowiedz
Nie mogę.2023-08-07 09:56:04
0 0
Czy naprawdę trzeba że wszystkiego "robić" politykę ? Dajcie sobie wszyscy na wstrzymanie, politycy celowo grają na emocjach- stara jak cywilizacja metoda mobilizacji elektoratu. Straż Graniczna zrobiła to co musiała strzegąc granicy Polski i UE. Jadąc poza UE także musisz pokazać paszport np. UK, USA. " ..Cudzoziemka, omijała budynek odpraw, próbowała nielegalnie przekroczyć granicę..."
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)