REKLAMA
REKLAMA

Przedstawienie GOŚĆ OCZEKIWANY w Zespole Szkół w Pobiednie

POBIEDNO / PODKARPACIE. 10 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie odbyła się uroczystość z okazji świąt Bożego Narodzenia, połączona z kiermaszem świątecznym oraz zbiórką pieniędzy na Szlachetną Paczkę. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Wojtuszewska-Cap, która powitała zaproszonych gości oraz licznie zgromadzoną społeczność lokalną.

Głównym punktem wieczoru była sztuka Zofii Kossak-Szczuckiej pt. „GOŚĆ OCZEKIWANY”, przygotowana przez Panią Barbarę Ciepły i Panią Mariolę Babiarz.

Spektakl ukazywał, że piękno codziennych obowiązków i sposób ich realizowania ma najwyższy wymiar dopiero wtedy, gdy wśród nich jest miejsce dla Boga. W kolejnych scenach uczniowie starali się przekazać te wartości, jakimi należy kierować się w codziennym życiu. 

Kontrast priorytetów, jaki jest zauważony we współczesnym świecie ludzi bogatych i biednych, wyzwalał u widza głębokie refleksje oraz wolę życia opartego na najwyższych wartościach jakimi są: miłość, szacunek, zrozumienie i pomoc drugiemu człowiekowi.

Pięknie wykonana scenografia budziła podziw zebranych i pozwalała na lepszy przekaz treści.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów klasy II, V, VII i VIII wywołała wiele emocji i wzruszeń.

W świąteczny klimat wprowadził publiczność „Taniec Aniołów”, wykonany przez uczniów klasy III pod kierunkiem Pani Bożeny Skubisz. Oprawą muzyczną zajmował się Pan Lesław Pyrcak ze szkolnym chórem. Przedstawienie zostało przyjęte bardzo ciepło przez zebraną publiczność i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

W końcowej części spotkania głos zabrała ponownie pani dyrektor, która zaprosiła wszystkich obecnych na wigilijny poczęstunek.

Niech noc Bożego Narodzenia trwa w naszych sercach na zawsze.

materiały nadesłane

12-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: