REKLAMA
REKLAMA

Przestępczy proceder przemytu fałszywych dokumentów. Zatrzymano kolejną osobę

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka wpadli na trop grupy zajmującej się przemytem przez granicę z Ukrainy fałszywych dokumentów. W sprawie są już pierwsi zatrzymani.

Strażnicy graniczni z placówki z Krościenka wykryli przestępczy proceder związany z przemytem z Ukrainy do Polski fałszywych dokumentów. W ubiegłym roku w przejściu granicznym w Krościenku mundurowym udało się zatrzymać przesyłkę pełną nieprawdziwych dokumentów. Fałszywki zostały wyprodukowane na Ukrainie i miały finalnie trafić do odbiorców na terenie UE.

25 października br. w związku z prowadzoną sprawą mundurowi z SG namierzyli kolejną osobę, która była jednym z klientów dostawcy fałszywych dokumentów. W tym przypadku były to podrobione ukraińskie prawo jazdy, które zamierzał wykorzystywać podczas kontroli. 29-letni obywatel RP został zatrzymany przy współpracy z Policją w miejscowości Boguszów-Gorce (woj. dolnośląskie) i usłyszał zarzut posiadania podrobionego dokumentu z art. 270 § 3 kk. Jak się okazało, to nie jedyne zmartwienie mężczyzny, był on także poszukiwany przez sąd w Wałbrzychu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Sprawa przemytu fałszywych dokumentów ma charakter rozwojowy i będzie ukierunkowana na dalsze zatrzymania organizatorów. Do chwili obecnej ujęto 6 osób, w tym 3 ob. RP i 3 ob. UA oraz ujawniono 31 podrobionych dokumentów.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

31-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)