Puchar Polski w łyżwiarstwie szybkim. Wyniki zawodników SKŁ Górnik Sanok! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejna edycja PGE Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim rozgrywana na sanockich „Błoniach” za nami. Tradycyjnie rozegrane zostały biegi o „Lampę Górniczą” ufundowaną przez sponsora SKŁ Górnik Sanok firmę PGNiG Grupa Kapitałowa. Na końcowy tryumf w walce o lampę złożyły się wyniki wieloboju.

U kobiet 500, 1500, 1000 i 3000m. Mężczyźni ścigali się na nieco dłuższych dystansach: 500, 3000, 1500 i 5000m.

Zwyciężczynią wieloboju w kategorii kobiet została – Zofia Braun WTŁ Stegny Warszawa, 2. miejsce przypadło Julii Grzywińskiej także z WTŁ Stegny Warszawa, 3. miejsce dla Liwii Kubin KS SNPTT 1907 Zakopane.

Na 6. miejscu uplasowała się sanoczanka Jagoda Kopczak, na 12. Anna Stapińska.

Wśród Panów wygrał Mateusz Śliwka UKS 3 Milanówek, 2. miejsce wywalczył Roch Maliczowski SKŁ Górnik Sanok, a na 3. miejscu uplasował się Jerzy Stadnicki WTŁ Stegny Warszawa.

8. miejsce zajął kolejny sanoczanin Patryk Kudła.

Wielkie brawa i gratulacje dla zwycięzców.

Miejsca zawodników SKŁ Górnik na poszczególnych dystansach:

• Roch Maliczowski: 500 i 3000m – 4. miejsca, 1500 i 5000m – 2. miejsca.
  • Szymon Hostyński: 500m – 1. i 2. miejsce, 3 km – 11, 1500m – 8.
  • Jagoda Kopczak: 500 i 3000m – 7. miejsca, 1000m – 4. 1500m – 5.
  • Julita️ Krawiec – 500m – 26 (upadek) i 2. miejsce, 1500m – 4.
  • Mikołaj Stabryła: 500m – 9. i 5., 3 km – 9., 1500m – 10.
  • Oskar Podczerwiński: 500m i 1000m – 4., 1500m – 9.
  • Patryk Kudła: 500m – 10., 3 km – 7., 1500m – 11., 5 km – 8.
  • Nikola Maślanka: 500m – 10., 1500m – 9. i 1000m – 8.
  • Anna Stapińska: 500m – 21., 1500m – 15., 1000m – 18. i 3km – 13.
  • Justyna Czwerenko, Zuzia Łagodzic oraz Nikola Gaworecki – zajmowały miejsca w trzecich dziesiątkach.

Miejsca młodziczek w PP młodzików:

• Julita Krawiec: 500m – 12 miejsce (upadek) i 1., 1500m – 1.
  • Zuzanna Łagodzic: 500m – 9. i 10. , 1500m – 11. oraz 1000m – 9.
  • Justyna Czwerenko: 500m – 10. i 11., 1500m -10. i 1000m – 10.
  • Nikola Gaworecki: 500m – 11 i 12 miejsca.

W Pucharze Polski Masters startowało dwóch sanoczan: Krzysztof Husak oraz Jacek Czytajło. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof, zwyciężył na wszystkich czterech dystansach.

Jacek zajmował 4. miejsca na 500, 1500 i 1000m oraz 3. miejsce na 3 km.

Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników i zajętych miejsc.

źródło: SKŁ Górnik Sanok, fb