REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 43. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych (ZDJĘCIA)

SANOK. 31 sierpnia 2023 r. o godz. 18.00 w 43. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych została odprawiona Msza Święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku w intencji sanockiej „Solidarności”.

Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele władz samorządowych, członkowie sanockiej „Solidarności”, reprezentanci środowisk patriotycznych i mieszkańcy Sanoka. Eucharystii przewodniczył ks. dziekan dr Roman Froń w koncelebrze z ks. prałatem dr. Andrzejem Skibą, ks. Pawłem Chylińskim i ks. Jackiem Bramem.

Dziś z perspektywy wielu lat patrzymy na te wydarzenia, strajki w 1980 roku, które przetoczyły się przez wiele zakładów w Polsce. Walczono nie tyle o „chleb”, jego sprawiedliwszy podział, co o wartości – o godność, wiarę, wolność, niepodległość. Doskwierał wszystkim szary świat komuny. Polacy chcieli się wyrwać z tej szarości, codzienności – wspominał w kazaniu ks. Roman Froń. 

Bezpośrednio po Mszy świętej, przed tablicą umiejscowioną upamiętniającą powstanie „Solidarności” oraz pod pomnikiem św. Jana Pawła II złożono wiązanki kwiatów.

31-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)