REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Miasto podwyższa opłaty za śmieci i wodę! (DYSKUSJA VIDEO)

SANOK. Miasto podwyższa opłaty za śmieci i wodę! (DYSKUSJA VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Od 1 marca 2023 roku, sanoczanie zapłacą więcej za odbiór i zagospodarowanie śmieci. Opłata wzrośnie z 29 zł do 39 zł od osoby. Mowa oczywiście o odpadach segregowanych. Jeśli ktoś zdecyduje się na oddawanie tylko śmieci zmieszanych, będzie musiał liczyć się ze stawką w wysokości 78 zł za miesiąc.

grafika poglądowa

VIDEO: Dyskusja na temat projektu uchwały dotyczącego stawek opłat za wodę

Wkrótce nasze kolejne RELACJE VIDEO z poszczególnych punktów czwartkowej sesji Rady Miasta Sanoka.

Uchwała „śmieciowa”

W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy:

Gmina ma przede wszystkim obowiązek ustalenia wysokości ponoszonych przez mieszkańców opłat na poziomie zabezpieczającym pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. W związku z tym wydatki na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w 2023 wyniosą 12 mln 384 tys. zł. Na dzień 31 grudnia 2022 r. według złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w systemie było 26.928 osób.

Uchwała wprowadzająca nowe opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Sanoka – POBIERZ PDF.

Uchwałę z nowymi stawkami za gospodarowanie odpadami komunalnymi poparło 10 radnych. 9 było przeciw. 

Radni, którzy głosowali za: Ryszard Karaczkowski, Piotr Kot, Teresa Lisowska, Bogusława Małek, Marian Osękowski, Grażyna Rogowska-Chęć, Andrzej Romaniak, Katarzyna Sieradzka, Radosław Wituszyński, Beata Wróbel.

Radni, którzy głosowali przeciw: Roman Babiak, Maciej Drwięga, Zofia Kordela-Borczyk, Agnieszka Kornecka-Mitadis, Adam Kornecki, Grzegorz Kozak, Sławomir Miklicz, Jakub Osika, Henryka Tymoczko.

Radni nieobecni: Wanda Kot, Łukasz Radożycki.


Uchwała dotycząca wody

Rada Miasta Sanoka utrzymała stawki dopłat do wody i odprowadzania ścieków. Sanoczanie ogólnie będą musieli zapłacić jednak więcej, za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków o blisko 10%.

Uchwała zatwierdzająca nowe taryfy (BEZ UWZGLĘDNIONEJ ZMIANY WYSOKOŚCI DOPŁATY) – pobierz pdf.

Radny Jakub Osika proponował, aby proporcjonalnie do wzrostu opłaty za dostarczenie wody i odprowadzanie ścieków, wzrosła również dopłata dla mieszkańców. I tak jego wniosek poparli radni. Dopłata 40 groszy za dostarczenie wody została zwiększona do kwoty 44 grosze. Natomiast kwota 62 grosze dopłaty do odprowadzonych ścieków została zwiększona do 69 groszy. Wniosek został zaakceptowany przed radę w głosowaniu.

Radni, którzy głosowali za: Roman Babiak, Maciej Drwięga, Zofia Kordela-Borczyk, Agnieszka Kornecka-Mitadis, Adam Kornecki, Grzegorz Kozak, Sławomir Miklicz, Marian Osękowski, Jakub Osika, Grażyna Rogowska-Chęć, Henryka Tymoczko, Beata Wróbel.

Radni, którzy głosowali przeciw: Ryszard Karaczkowski, Piotr Kot, Bogusława Małek, Andrzej Romaniak, Katarzyna Sieradzka, Radosław Wituszyński.

Radni nieobecni: Wanda Kot, Łukasz Radożycki.

W głosowaniu nad uchwałą nowe taryfy za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków opowiedziało się 13 radnych. 5 było przeciw, a 1 osoba wstrzymał się od głosu.

Radni, którzy głosowali za: Roman Babiak, Maciej Drwięga, Ryszard Karaczkowski, Zofia Kordela-Borczyk, Agnieszka Kornecka-Mitadis, Adam Kornecki, Grzegorz Kozak, Sławomir Miklicz, Marian Osękowski, Jakub Osika, Grażyna Rogowska-Chęć, Henryka Tymoczko, Beata Wróbel.

Radni, którzy głosowali przeciw:  Piotr Kot, Grzegorz Kozak, Andrzej Romaniak, Katarzyna Sieradzka, Radosław Wituszyński.

Radni, którzy wstrzymali się od głosu: Bogusława Małek.

Radni nieobecni: Wanda Kot, Łukasz Radożycki.

Sesję Rady Miasta Sanoka transmitowaliśmy w całości na naszym profilu Facebook:

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nie będzie podwyżek cen biletów MKS! Remis w głosowaniu radnych (VIDEO)

grafika poglądowa

SANOK. Rozmowy o planie naprawczym. SKARBNIK: „To nie są strachy na lachy” (VIDEO)

grafika poglądowa, foto skarbnik Bogdan Florek: UM Sanok

* artykuł zaktualizowany

27-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Wyborcy2023-01-27 20:52:54
1 0
ZAPAMIĘTAMY PRZY KOLEJNYCH WYBORACH. Radni, którzy głosowali za: Ryszard Karaczkowski, Piotr Kot, Teresa Lisowska, Bogusława Małek, Marian Osękowski, Grażyna Rogowska-Chęć, Andrzej Romaniak, Katarzyna Sieradzka, Radosław Wituszyński, Beata Wróbel.
Odpowiedz
bies2023-01-27 22:55:21
0 0
Jak już coś podajecie do wiadomości to bądźcie konsekwentni. Podajecie wzrost opłat z 29 do 39 zł/osobę, a co z tymi którzy z racji kompostowania odpadów płacili stawkę 27 zł/osoby?
Odpowiedz
60 razy na minutę ;) 2023-01-28 09:36:33
0 0
Podobno Pat znalazł sposób na unikniecie podwyżek "cen śmieci" proponuje on odbierać śmieci z co drugiego gospodarstwa ,oczywiście utrzymując dotychczasowe opłaty od wszystkich , a poczynione w ten sposób oszczędności przeznaczyć na oświetlenia miasta włączając co drugą lampę. Czyż nie proste , a zarazem genialne rozwiązanie?
Odpowiedz
adam2023-01-28 11:45:39
0 0
A ty wąsaty,co proponujesz?Płacić i płakać?Ty i ten Pat jesteście siebie warci!!!Jeden jest zadowolony z podwyżek i ich broni,drugi je krytykuje,a jednocześnie,nie wspomina nic o tym,że to jego partia do spółki z PIS-em odpowiada za te podwyżki i drożyznę,którą teraz mamy.
Odpowiedz
Prawda nas wyzwoli..2023-01-28 12:30:06
1 0
Nie mamy infrastruktury śmieciowej ,wysypiska , utylizacji etc, jesteśmy zależni od innych ,a ci inni są dziesiątki kilometrów od Sanoka i to oni dyktują ceny. Martwe dusze? Sanok się wyludnia ,a śmieci przybywa ,paradoks ,ale tak niestety jest , konsumpcja , materializm jest coraz większa. Pat "obrońca" uciśnionych, łatwo nim być jak się pracuje w spółce którą nadzoruje jego partyjny kolega (minister) i rocznie wpada ok 200tyś . To wszystko razem nie daje optymistycznych prognoz w temacie śmieci. ;)
Populacja 26.928 mieszkańców ?2023-01-28 15:33:10
0 1
26.928 mieszkańców ? Wg danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie 37.359 w roku 2019. To przepraszam, gdzie się podziało w tych deklaracjach ok 10.000 mieszkańców ? Czyli innymi słowy tych 26.928 mieszkańców dopłaca za nieuczciwych ok 10.000. I wszystko się zgadza ! Niech żyje uczciwość !!!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)