REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miasto sprzedaje część Ogródka Jordanowskiego! (VIDEO, FOTO)

SANOK: Miasto sprzedaje część Ogródka Jordanowskiego! (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE.  Podczas wtorkowej (25 bm.)  sesji Rady Miasta Sanoka debatowano m.in. nad punktem dotyczącym sprzedażny działki zlokalizowanej w dzielnicy Wójtostwo. 15arowy teren stanowi cześć Ogródka Jordanowskiego, znajdującego się przy ulicy Langiewicza.

Teren, po głosowaniu radnych wystawiony na sprzedaż, znajduje się pomiędzy nowo wybudowanym blokiem a pawilonem handlowym.

Na zdjęciu Sławomir Miklicz. Fot. arch. prywatne.

– Wraz z szóstką radnych byłem przeciwny tej sprzedaży. Uważam, że jest to teren, który powinien służyć mieszkańcom i nie powinien podlegać sprzedaży. Od trzech lat wnioskuję o przygotowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu i stworzenie Ogródka Jordanowskiego z prawdziwego zdarzenia. Niestety nie udało mi się do tej pory przeforsować tej sprawy, chociaż Burmistrz obiecał, że w tym roku taka koncepcja powstanie. Po podjęciu tej uchwały teren ogródka zostanie pomniejszony o 0,1494 ha. W mojej opinii to zła decyzja. Teren ten w centrum największego osiedla w Sanoku powinien służyć mieszkańcom, zarówno tym najmłodszym jak i dorosłym. Są miejsca, tereny, które w mojej opinii nie powinny być sprzedawane. Taka jest moja opinia – pisze w mediach społecznościowych radny Sławomir Miklicz.

Na zdjęciu Grzegorz Kornecki. Fot. arch. UM Sanok.

– Prawdą jest, że na Wójtostwie jest walka o miejsca parkingowe. I w tym momencie będzie tam luźniej. Kto tam z Państwa mieszka, wie doskonale, że po godzinie 15 znalezienia miejsca parkingowego jest bardzo trudne, albo wręcz niemożliwe. Prawdą jest też, że spółdzielnia mieszkaniowa na każdym osiedlu zrobiła ładne miejsca zabaw dla dzieci. Przy tak dużym terenie, dobrze zaprojektowany ogródek, spełni wszystkie wymagania – podkreślał podczas sesji Grzegorz Kornecki, wiceburmistrz Sanoka.

Wysłuchajcie debaty, która wywiązała się podczas sesji.

Grafika poglądowa. Fot. arch. UM Sanok, arch. red.

Teren przeznaczony na sprzedaż.

Mapa: UM Sanok

Wyniki głosowania dotyczącego wystawienia na sprzedaż części ogródka jordanowskiego zlokalizowanego w dzielnicy Wójtostwo w Sanoku (13 radnych „za”, 7 osób „przeciw”, 1 radny „wstrzymał się” od głosu).

ZA SPRZEDAŻĄ:

Ryszard Karaczkowski, Piotr Kot, Wanda Kot, Teresa Lisowska, Bogusława Małek, Marian Osękowski, Łukasz Radożycki, Grażyna Rogowska-Chęć, Andrzej Romaniak, Katarzyna Sieradzka, Henryka Tymoczko, Radosław Wituszyński, Beata Wróbel.

PRZECIW SPRZEDAŻY:

Roman Babiak, Maciej Drwięga, Zofia Kordela-Borczyk, Agnieszka Kornecka-Mitadis, Adam Kornecki, Sławomir Miklicz, Jakub Osika.

WSTRZYMAŁ SIĘ:

Grzegorz Kozak.

26-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

obserwator2023-04-27 09:47:09
0 0
Takie małe pytanko. Czy przy pozwoleniu na budowę tego bloku zaniechano żądanie wskazania terenu na miejsca parkingowe stosownie do wymogów prawa budowlanego?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)