REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Powstanie strzelnica pneumatyczna

SANOK / PODKARPACIE. Powiat Sanocki otrzymał dofinansowanie w wysokości 293 989,00 zł na utworzenie strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej 15.

Wniosek został złożony w ramach Konkursu Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie” na realizację zadań związanych z utworzeniem strzelnic pneumatycznych typu zamkniętego, umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Projekt przygotowany przez ZS nr 2 obejmuje utworzenie strzelnicy na broń krótką i długą pneumatyczną z 5 torami strzeleckimi o maksymalnej długości 15 metrów. Powstanie także pomieszczenie techniczne do przygotowania sprzętu do zajęć strzeleckich oraz węzeł sanitarny dla uczestników zajęć. Aktualnie trwa kompletowanie dokumentacji do ogłoszenia przetargu.

fot. arch. ZS 2 Sanok

– W ramach projektu ma powstać pięć stanowisk strzeleckich z możliwością strzelania na odległość 10 i 15 metrów. Zostanie zakupionych po 5 szt. wysokiej klasy karabinków i pistoletów pneumatycznych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Wymieniona zostanie podłoga, kulochwyt i oświetlenie strefy tarcz oraz stanowisk strzeleckich. Zamontowane zostaną również nowoczesne transportery tarcz oraz powstanie pomieszczenie serwisowe dla instruktora – wylicza Bożena Chabros-Jaklik, wicedyrektor ZS nr 2 w Sanoku.

W powiecie sanockim w przyszłym roku zaplanowano ponad tysiąc miejsc w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych, które zgodnie z nową podstawą programową z przedmiotu „Edukacja dla Bezpieczeństwa”, mają odbyć szkolenie strzeleckie.

Powstający obiekt umożliwi realizację zajęć, a dodatkowo przyczyni się do kształtowania postaw proobronnych wśród młodzieży oraz zdobywania kolejnych sukcesów we współzawodnictwie sportowym.

– Nowoczesna strzelnica umożliwi organizację zawodów w strzelectwie pneumatycznym do stopnia wojewódzkiego oraz wprowadzenie dodatkowo do współzawodnictwa sportowego w konkurencji „Pistolet Pneumatyczny” – dodaje dyrektor Bożena Chabros-Jaklik. – Uatrakcyjni to strzelectwo jako formę rywalizacji sportowej wśród dzieci ze szkół podstawowych. Umożliwi także treningi strzeleckie dla dzieci, młodzieży i dorosłych z organizacji proobronnych. Powstanie możliwość organizacji szkolenia strzeleckiego dla mieszkańców Sanoka, którzy są zainteresowani taką formą aktywności.

Nowa strzelnica w ZS nr 2 w Sanoku będzie otwarta w godzinach i dniach funkcjonowania szkoły. Będą z niej mogli korzystać:

  • uczniowie szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, w wymiarze minimum 80 godzin w miesiącu, według harmonogramu uzgodnionego przez jednostkę samorządu terytorialnego z zainteresowanymi szkołami oraz zawartych ze szkołami porozumień, przy ustanowieniu przejrzystych zasad rozdzielenia godzin przeznaczonych szkołom;
  • organizacje pozarządowych prowadzące działalność na rzecz obronności państwa, w wymiarze minimum 20 godzin w miesiącu, według harmonogramu uzgodnionego przez jednostkę samorządu terytorialnego z zainteresowanymi podmiotami oraz zawartych z nimi porozumień, przy ustanowieniu przejrzystych zasad rozdzielenia godzin przeznaczonych organizacjom;
  • nieodpłatnie będą odbywać się szkolenia społeczności lokalnej zamieszkałej w rejonie odpowiedzialności jednostki samorządu terytorialnego według decyzji Beneficjenta.

Starostwo Powiatowe w Sanoku

03-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kompromitacja że tylko pneumatyczna2023-08-03 08:07:13
1 0
Przecież PiS zapowiadał strzelnice w każdym powiecie... Okazuje się że w Sanok pneumatyczna no ale strzelnica. Kompromitacja i tyle że powiat nie ma normalnej strzelnicy a miliardy wydajemy na zbrojenia a zarabiają zagraniczne korporacje
Odpowiedz
bies2023-08-03 15:37:54
1 0
Taką strzelnicę mam na strychu bez dodatkowych kosztów. Transportery tarcz na 15 m? Takie rozwiązania stosuje się dla strzelnic z torami do 50 m. Kiedy w Sanoku powstanie profesjonalna strzelnica z torami 100 m? Miała być strzelnica w każdym powiacie, chyba że Sanok to nie powiat.
Odpowiedz
Mam gdzieś waszą strzelnicę PiSuary2023-08-04 02:42:20
1 0
Znów rabujecie ludzi w podatkach żeby coś później "dać" ? Sami sobie zorganizujemy strzelnice tylko się od nas odpier.... Hitler nas rozbroił, władze komunistyczne i WY POPISOWCY to podtrzymujecie a wystarczy przywrócić odwieczne prawo do posiadania broni!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)