REKLAMA
REKLAMA

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty policyjnego ślubowania. Odbierając legitymacje z rąk nadinspektora Dariusza Matusiaka, wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz.

Dziś, w auli Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, 13 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i odebrało legitymacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadinsp. Dariusza Matusiaka.

Nowi funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny. Aby zostać policjantami musieli spełnić wysokie wymagania, jakie stawia się przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności.

Za kilka dni wyjadą do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie odbędą szkolenie podstawowe. Będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego. Następnie rozpoczną służbę w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie.

KWP

08-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

ABY NIE ZAPOMNIEC2023-03-08 13:44:21
0 0
„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta… " ślubuję: służyć wiernie Narodowi"!!!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)