REKLAMA
REKLAMA

Sprzęt od WOŚP trafił do sanockiego szpitala! Rekrutacja! (VIDEO, FOTO)

Sprzęt od WOŚP trafił do sanockiego szpitala! Rekrutacja! (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiciele Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP odwiedzili sanocki szpital, aby zobaczyć otrzymany sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W poniedziałek 13 listopada rusza rejestracja wolontariuszy. Dziękujemy, że chcecie z nami grać! Nasze wspólne zaangażowanie i praca przynosi wymierne korzyści dla sanockiego szpitala. Postanowiliśmy przekonać się jaki sprzęt dotarł do Sanoka. Dyrektor szpitala Grzegorz Panek oraz szefowa laboratorium Katarzyna Bałon-Ochała byli naszymi przewodnikami.

Laboratorium w sanockim szpitalu wzbogaciło się o najnowocześniejsze na rynku urządzenie, która zapewni szybką i precyzyjną identyfikację groźnych drobnoustrojów. To nowiuteńki spektrometr masowy MALDI Biotyper Sirius o wartość ponad 1 mln zł. To jedno ze 104 urządzeń w kraju do walki z sepsą, które Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dla SP ZOZ w Sanoku.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

31. Finał WOŚP i walka z sepsą już za nami, a przed nami kolejne wyzwanie, którego zdecydowaliśmy się podjąć. To 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – będą to płuca po pandemii, co oznacza, że wsparte zostaną oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych. Będzie to sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów.

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

zarejestrować się online – za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że mamy ograniczoną liczbę 100 miejsc, a zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone. Nr sztabu 6720 w Sanoku.

Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą poprzez email, telefonicznie lub sms-em, w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza.

Do sanockiego szpitala w ostatnich 6 latach trafił również sprzęt na Oddziały Dziecięcy (aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, łóżka szpitalne elektryczne 6 szt., pompy strzykawkowe 6 szt., łóżka dziecięce i młodzieżowe, aparat USG) oraz Otolaryngologiczny (system mobilny endoskopii giętkiej z wyposażeniem i mikroskop operacyjny).

13-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Zielona nalewka z zielonego orzecha2023-11-14 11:20:02
0 0
na sepsę jest tańsza niż cały sprzęt i edukacja medyceuszy z propagandą WOŚP
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)