REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dumnie strzeże miasta. 5. rocznica poświęcenia pomnika (ZDJĘCIA)

SANOK. Figura św. Michała Archanioła już od 5 lat wpisuje się w krajobraz miasta. Sobotni wieczór, 18 listopada był okazją do spotkania wszystkich, którzy w sposób materialny i duchowy przyczynili się do powstania tego pomnika.

Uroczystości organizowane przez Komitet Budowy Pomnika św. Michała Archanioła odbyły się w minioną sobotę. O godzinie 18.00 została odprawiona Msza święta w 5. rocznicę poświęcenia figury św. Michała Archanioła. Eucharystii przewodniczył ks. Robert Ryndak CSMA ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Michalita głosił również Słowo Boże zarówno podczas sobotnich uroczystości jak i następnego dnia podczas niedzielnych Eucharystii. W koncelebrze udział wzięli także ks. dr Roman Froń oraz ks. Kamil Jaworski. Uroczystości uświetnił muzycznie Zespół Wokalny Soul pod kierownictwem dr Moniki Brewczak

Kolejnego dnia o godz. 15.00 w sanockiej farze podczas specjalnego nabożeństwa, można było przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.

Pomnik świętego Michała Archanioła został posadowiony na Placu św. Michała 14 listopada 2018 roku. Trzy dni później poświęcił go ks. abp Adam Szal.

Inicjatywa budowy pomnika i prace związane z jego realizacją rozpoczęły się w roku 2012. Z pomysłem powstania figury wyszła Henryka Tymoczko, radna Rady Miasta Sanoka. Szybko zawiązał się Komitet Budowy Pomnika. Koszt budowy wyniósł 200 tys. zł. Środki na budowę pomnika pochodziły wyłącznie ze zbiórek, od darczyńców i ofiarodawców.

Pomnik patrona miasta został odlany z brązu. Liczy 5 metrów wysokości i przedstawia postać świętego z mieczem w uniesionej ręce i wężem pod stopą.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Relacja z poświęcenia pomnika w 2018 roku:

„Zawołanie św. Michała jest programem życia”. Relacja video z poświęcenia pomnika (FILM, ZDJĘCIA)

 

20-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

wyostrz bardziej bo niedowidzę2023-11-20 07:50:33
0 0
A to zdjęcia z mszy czy kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi w 2024 roku???
Odpowiedz
Kampania trwa ciągle co widać podczas potańcówek2023-11-20 07:56:43
0 0
Inna sprawa że powinniśmy wybierać ludzi kompetentnych a nie tych co : "Stoją pod figurą ..."
Odpowiedz
Na Tytaniku muzyka grała do końca2023-11-20 07:58:20
0 1
Figury , potańcówki a Sanok najbardziej zadłużone miasto w swojej historii ? Na Tytaniku muzyka grała do końca
Odpowiedz
oj przestan pie**zyc2023-11-20 13:19:53
0 0
Najwięcej do powiedzenia o 'tragedii finansów publicznych' i zadłużeniu mają do powiedzenia Ci którzy nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu długu publicznego. Idąc tokiem takiego rozumowania to cały świat jest u progu zagłady bo każde państwo i ma zadłużenie. Skończcie pieprzyć w sanoku na temat tego długu, bo jedyne pojęcie o długu i doświadczenie jakie macie to raty w neonecie albo kredyt na malowanie mieszkania. Dajecie się robić w trąbke - ujadanie o długu to narzędzie żeby wzbudzić społeczne oburzenie i żeby ludzie jak te małpy później poszli do urn głosować na 'zbawców narodu' pokroju miklicza czy innego biskupa.
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)