REKLAMA
REKLAMA

Ukraińska fałszywka ujawniona na przejściu granicznym

PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej zatrzymali fałszywy dowód rejestracyjny. Dokumentem posłużył się cudzoziemiec wyjeżdżający z Polski.

29 listopada do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 45-letni obywatel Rumunii. Cudzoziemiec przewoził na lawecie samochód marki Audi. To właśnie ten pojazd wzbudził wątpliwości mundurowych. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w dowodzie rejestracyjnym. Jak się okazało, dokument wydany rzekomo przez władze Ukrainy został podrobiony. Dodatkowo podczas dalszej kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że jego maska pochodzi z audi utraconego na terenie Niemiec.

Element pojazdu oraz nieprawdziwy dokument zostały zatrzymane. Cudzoziemca przesłuchano w charakterze świadka, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych ponad 490 fałszywych dokumentów, w tym blisko 50 dowodów rejestracyjnych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. poglądowe, archiwum straży granicznej

 

30-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)