REKLAMA
REKLAMA

Wiemy, kto zastąpi Bartosza Romowicza

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyznaczył Pawła Germańskiego do pełnienia funkcji Burmistrza Ustrzyk Dolnych oraz Dawida Homę do pełnienia funkcji Wójta Gminy Świlcza.

Premier podjął decyzję 6 listopada 2023 r., na wniosek Wojewody Podkarpackiego z dnia 27 października 2023 r. Powołanie osób pełniących funkcję Wójta i Burmistrza uzasadnia wygaśnięcie mandatów Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza oraz Wójta Gminy Świlcza Adama Dziedzica wskutek wyboru na posłów w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z art. 492 § 1 pkt 5a i § 2a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy skutkiem wyboru na posła jest wygaśniecie mandatu wójta, które stwierdza komisarz wyborczy w drodze postanowienia.

Zarówno Paweł Germański, jak i Dawid Homa będą pełnić te funkcje do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranych Burmistrza oraz Wójta.

fot. arch. Urząd Miejski Ustrzyki Dolne

PUW


Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny przeciwko gminie Ustrzyki Dolne!

foto: Bartosz Romowicz – Fb, oficjalny profil

Stało się. Dziś Prezes Rady Ministrów na wniosek Wojewody Podkarpackiego powołał na komisarza, który będzie pełnił funkcję Burmistrza Ustrzyk Dolnych do maja 2024 roku, Pana Pawła Germańskiego. To kolejny raz kiedy Prawo i Sprawiedliwość pokazuje gest Kozakiewicza mieszkańcom Ustrzyk Dolnych. Apelowałem i wnioskowałem o to, aby funkcję tę powierzyć Pani Janinie Sokołowskiej, obecnej Sekretarz Gminy. Pani Sekretarz to osoba, która jako mało kto zna ten urząd (bo pracuje w nim prawie tyle co ja żyję!), a funkcję Sekretarza pełni od ponad 10 lat. Zna każdego z pracowników i doprowadziłaby w spokoju gminę do wyborów.

Prawo i Sprawiedliwość postawiło jednak na swoim! Nie potrafiło wygrać wyborów na urząd Burmistrza Ustrzyk Dolnych ani ze mną dwukrotnie, ani z moimi poprzednikami. Wykorzystało jednak moment i swojego „polityka” wcisnęło do ustrzyckiego magistratu.

Pan Paweł Germański to menadżer szkoły ponadpodstawowej, który nigdy nawet nie był radnym i nie miał żadnej styczności z samorządem gminnym. W kilka dni musi przygotować projekt budżetu gminy (musi być wydany do 15 listopada), a to jest naprawdę trudne. Wiem to z własnego doświadczenia.

Jest jednak kilka światełek w tunelu, że nie zepsuje niczego na co pracowaliśmy wspólnie przez 9 lat. Jednym z nich to Rada Miejska i stabilna większość w Radzie, która pokazywała w ostatnich miesiącach, że mówi jednym głosem. Drugim to nowy rząd i nowy Prezes Rady Ministrów w perspektywie kilku tygodni, którego osobiście poproszę o zmianę komisarza w pierwszym dniu urzędowania.

Nie mamy możliwości teraz wybrać nowego burmistrza, ale zasługujemy na kogoś doświadczonego w tym trudnym czasie”. Pisze w mediach społecznościowych Bartosz Romowicz.

08-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

ambitny inaczej pośle Romowicz2023-11-08 11:54:33
0 0
chciałoby się posłować i burmistrzować partyjnie jak za PRL? A tu Polska a nie nasi i wasi.
Odpowiedz
Poseł ma racje2023-11-08 13:00:52
0 0
Komisarzem powinna być osoba która zna gminę i jej potrzeby od środka
Odpowiedz
Czy komisarz jest działaczem PiS ?2023-11-08 13:01:47
0 0
Czy będzie kandydował na burmistrza Ustrzyk ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)