REKLAMA
REKLAMA

WOŚP SANOK: Bieszczadzki Sztab WOŚP oficjalnie zarejestrowany (ZDJĘCIA)

SANOK / BIESZCZADY. Rozpoczęły się przygotowania do 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie sporo wydarzeń i niespodzianek!

Patronem medialnym Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP są portale: eSanok.pl, Lesko24.pl oraz Bieszczady24.pl

Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii – zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych – mówił Jurek Owsiak.

Fundacja WOŚP podjęła decyzję o wyborze celu akcji po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.

Wraz z oficjalną rejestracją sztabu w Sanoku rusza cała machina i rozpoczyna się ciężka praca w Bieszczadzkim Sztabie WOŚP. Aby podczas styczniowego finału wszystko odbyło się tak jak należy, już teraz trzeba „zakasać rękawy” i ułożyć wszystko punkt po punkcie – podkreśla Sebastian Niżnik, szef sztabu w Sanoku.

W sztabie działa całe mnóstwo wspaniałych, otwartych i zaangażowanych osób, a wśród nich są Kasia Borys, Iwona Słota, Grzegorz Dudziński, Wacław Borowy, Wacław Bojarski, Wojtek Pajestka, Andrzej Buziewicz, Kuba Osika, Łukasz Łagożny oraz wiele innych osób i instytucji.

Sztab, podobnie jak w poprzednich latach, działa przy Gminie Sanok.

Jeśli macie ochotę dołączyć do WOŚP-owej ekipy, macie pomysł na imprezę, bądź przedmioty, które chcecie przekazać na licytację, piszcie!

Adres e-mail: sztab.sanok@gmail.com.

źródło: materiały nadesłane

27-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Do cymbałów którzy nie potrafią liczyć2023-10-27 16:53:49
2 0
WOŚP zebrała 200milionów zł (nie wiem ile fundacja Owsiaka bierze w kieszeń, myślę że ze 20-30% ale pomijam to) a nakłady na służbę zdrowia to 150 miliardów. Zatem 200 000 000 / 150 000 000 000 = 0,0013 czyli 0.13% wszystkich wydatków. Jakim trzeba być głąbem żeby uważać że WOŚP ma jakieś praktyczne znaczenie? Ma znaczenie ale społeczne, bo każdy kto jest przeciw jest piętnowany, wyzywany i jest mu wypominane korzystanie ze służby zdrowia.
Odpowiedz
Poza tym wy chcecie wspierać służbę \"zdrowia\"?2023-10-27 17:23:51
2 0
To pierwsze wpiszcie w googlu "pozwy za covid", zorientujcie się ile ta "służba" wyrządziła w Polsce (na świecie też) krzywdy ludziom, ile ludzi umarło ponadplanowo, ile ludzi zostało kalekami po szczepieniach i jak to lekarze agitowali za maseczkami które kompletnie nic nie dały i szczepionkami które niczemu nie zapobiegły. Jakiż to miałem ubaw jak się dowiedziałem że Obama - 4 krotnie zaszczepiony - załapał kowida :D Zorientujcie się też jak teraz są prześladowani lekarze którzy NIE ulegli temu obłędowi i LECZYLI ludzi są teraz prześladowani i terroryzowani. Przykładowo słynny dr Bodnar który wyleczył podczas plandemi tysiące pacjentów teraz ma sprawę sądową gdzie grozi mu odebranie praw do wykonywania zawodu i 5 MILIONÓW zł kary. Polacy - jesteście głąbami.
Odpowiedz
Oszołomy2023-10-27 19:14:38
1 0
Oszołomy zasilą Owsiaka będą starsze to na nich czekają szparagi u Niemca tam za szpital będą płacić Opozycyjny szał i kto Niżnik spółka platforma i kukułka.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)