REKLAMA
REKLAMA

Złoty dublet Daniela Wosachło w Pucharze Polski Ju Jitsu!

W  hali Mosir w Katowicach (2 bm.) przy ul. Alfreda 1 odbył się Puchar Polski w Ju-Jitsu Sportowym pod patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego. Był to turniej kwalifikacyjny do Kadry Polski na rok 2023. W związku z tym, że na Pucharze Polski nie ma podziału na pasy każdy zawodnik mógł trafić na dużo bardziej doświadczonego i utytułowanego zawodnika, co podwyższa poziom zawodów oraz osiągniętych i wygranych walk.

Walki toczone były w kategoriach wiekowych U-12, U-14, U-16, U-18, U-21, Senior i Masters w wielu konkurencjach – Fighting, Fighting Bez I Fazy, Ne-Waza, Ne-Waza No-Gi, Duo System i Duo Show w wyznaczonych godzinach na hali na 5 polach mat tatami. Działo się w katowickiej hali MOSiR-u. Bo 62 kluby wystawiły do Pucharu 455 zawodników, którzy stoczyli 661 pojedynków! Nasi wojownicy z Pantery zaznaczyli swoją obowiązkową już obecność na tego typu turnieju.

W kategorii Ne-waza MASTERS w kimonach i w Ne-waza SENIOR bez kimon do 69kg Daniel Wosachło wygrał wszystkie walki przed czasem przez poddanie wykonując w parterze m.in dźwignie ude hishigi juji gatame – nazywaną potocznie balachą. Sanoczanin po raz kolejny pokazuje świetny styl walki zbierając kolejne cenne doświadczenia w prestiżowej imprezie zdobywając dwa złote medale dla swojego klubu.

Oprócz Daniela startował również drugi zawodnik z klubu Pantera – Krystian Bodnar który otarł się o podium plasując się na czwartym miejscu w kategorii Ne-waza SENIOR w kimonach do 77kg.

Gratulujemy sukcesów naszym Panterom i życzymy kolejnych udanych występów oraz dalszego rozwoju w tym sporcie.

 

materiały nadesłane

06-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)