REKLAMA
REKLAMA

Znamy zwycięzców I Turnieju LEGO MINDSTORMS!

SANOK / PODKARPACIE. Klocki Lego kocha i duży i mały. Dlatego w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku pod Honorowym Patronatem Starosty Sanockiego odbył się I Turniej Lego Mindstorms, w którym uczestnicy zmagań musieli wykazać się niezwykłą kreatywnością przy konstruowaniu, programowaniu i sterowani walczącymi pojazdami z klocków Lego MV3.

Powstałe konstrukcje musiały pokonać różne tory przeszkód, by w konkurencji finałowej najszybsze pojazdy zmierzyły się w „walce sumo”. Bezkonkurencyjny okazał się robot zmontowany przez Bartłomieja Surmacza i Karola Czas – reprezentantów Szkoły Podstawowej w Grabownicy. O włos od zwycięstwa byli ich szkolni koledzy, czyli Julia Barszczowska i Oliwier Kosar, trzecie miejsce zaś przypadło Mikołajowi Śliwiance i Oliwierowi Pałysowi ze Szkoły podstawowej W Niebieszczanach.

Młodzież szkół podstawowych dzięki konkursom technicznym może nie tylko sprawdzić swe umiejętności, rozwijać zainteresowania oraz wykazać się kreatywnością i umiejętnością działań zespołowych, lecz również sprawdzić swoje predyspozycje do wykonywania zawodów przyszłości tj. technik robotyk, technik automatyk, czy technik elektronik, które znajdują się w ofercie edukacyjnej u Tradycyjnie- najlepszych!, czyli w sanockim MECHANIKU.

materiały nadesłane

14-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)