REKLAMA
REKLAMA

Dzień Europy na sanockim Rynku. Europoseł częstowała tortem (VIDEO, FOTO)

Dzień Europy na sanockim Rynku. Europoseł częstowała tortem (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. 9 maja, świętowany jako Dzień Europy, sanoczanie uczcili spotkaniem na sanockim Rynku. Punktem szczególnie oczekiwanym było pokrojenie, a następnie skonsumowanie tortu europejskiego. Zaprosiła doń europosłanka ELŻBIETA ŁUKACIJEWSKA. W spotkaniu uczestniczyli także dwaj inni kandydaci do Europarlamentu z Koalicji Obywatelskiej z naszego regionu wyborczego: Antoni Pikul z Jasła oraz Marek Przywalny z Przemyśla. Przypomnijmy, że 9 czerwca czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego. Z naszego okręgu, z 1 miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej wystartuje p. Elżbieta Łukacijewska.

Dzień 9 maja to święto pokoju i jedności, upamiętnia rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Roberta Schumanna, będącej wizją współpracy w Europie. W tym roku ma ono szczególny wydźwięk, gdyż przypada w 20 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

– To dla nas, Polaków, szczególny dzień, radosny dzień. W ciągu tych dwudziestu lat Polska bardzo się zmieniła, Sanok się zmienił, my wszyscy bardzo zmieniliśmy się. Ogromna w tym zasługa naszej przynależności do Unii Europejskiej. Dzięki temu to Polska jest Europą, a Polacy Europejczykami – mówiła europosłanka. – Nawiązała też do wyborów do Europarlamentu, które czekają nas za miesiąc. – To bardzo ważne wybory. Zadecydują o tym, czy Polska będzie bezpieczna, czy będzie mogła się rozwijać, czy nasze dzieci i wnuki będą miały lepszą przyszłość. Aby tak było, Polacy muszą licznie pójść do urn i oddać swój głos na kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Głosując na nas, opowiedzą się za lepszą Polskę, Polskę europejską. Te wybory będą o tym, czy Polska pozostanie w Unii Europejskiej – dodała E. Łukacijewska.

W radosnym świętowaniu Dnia Europy uczestniczyło wielu sanoczan. Część z nich dowiedziała się o tym z mediów społecznościowych, część akurat znalazła się w tym miejscu, więc z chęcią dołączyła. Powiewały flagi: biało-czerwone i niebieskie, dzieciom rozdawano flagietki i kolorowe baloniki. Aż nadszedł smakowity moment, kiedy Pani europoseł osobiście przystąpiła do krojenia olbrzymiego tortu (europejskiego, koloru niebieskiego, z gwiazdkami), po czym częstowano nim wszystkich uczestników uroczystości. Z ciekawostek dodajmy, że wraz z mieszkańcami świętował nowo wybrany przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego Sebastian Niżnik. Z kolei międzynarodowy charakter święta nadała obecność Katarzyny Kurasz z mężem, córki zmarłej przed rokiem, nieodżałowanej p. Czesławy Kurasz, przybyłych do Sanoka z Londynu.

Podczas konferencji prasowej, jaka towarzyszyła spotkaniu, jeden z dziennikarzy zapytał: – jak Pani zapatruje się na obecność na listach wyborczych PiS z regionu Podkarpacia Daniela Obajtka? Oto, co odpowiedziała: – Uważam, że w demokratycznym kraju żadna partia nie wystawiłaby na listę osoby, przeciwko której prowadzone są sprawy sądowe, osoby, podejrzanej o miliardowe malwersacje. Panu Kaczyńskiemu to jednak nie przeszkadza. Cynicznie wystawia go i to na pierwszym miejscu. Dodatkowo ubolewam, że jest to w okręgu podkarpackim. Jak na to powinni zareagować wyborcy? Powiedzeniem stanowczego „nie”!

tekst i zdjęcia: Marian Struś

10-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Do braci Sanoka2024-05-10 10:37:34
4 2
Narodzie Sanocki nie dajcie się ogłupić do czego zdolna jest Łukacijewska a to do krojenia tortu z Unii Europejskiej kupionego w niemieckim markecie. Ona śpiewa jak ryzy zdrajca i TVN ile przyczyniła się dla Sanoka proszę wymienić tylko nie szydełkowanie w Grabownicy czy jakieś cykliczne wystąpienia przedwyborcze na rynku w Sanoku przy asyście Saby ,Miklicza czy innych obecnie PO KO z Przemyśla czy rodzina Kurasz z Londynu co to za ludzie ? Ile prezes Obajtek zarobił a to miliardy ! z których sponsorowane były szereg inwestycji ,sport zasilane fundusze inne . Ta Łukacijewska stojąc obok ryżego zdrajcy w Brukseli podnosi tylko rękę do akceptacji jego działań i biega po butikach. OPAMIJETAJCIE SIĘ !!
Odpowiedz
Łukaciejewska stchórzyła2024-05-10 10:52:08
3 2
stchórzyła, bo wstrzymała się od głosowania przeciw dyrektywie budynkowej więc teraz kochani sobie zapłacicie po 100 tysiączków od chałupy na remoncik a ona tymczasem sobie torcik zje za wasze.
a torcik wiadomo2024-05-10 12:50:18
3 2
Łukaciejewska podała symboliczny tort dla Podkarpacia w kolorach niebieskim i żółtym. Ten pamiątkowy tort bez prawdziwego cukru ( z rakotwórczym aspartamem) jest ostatnim ze smaków odchodzącej Polski i powitania Zielonego Ładu. Głosujcie więc na Łukaciejewską, na ROBALIki, na kotlety ŚWIERSZCZOWE zamiast schabowych, na rowery ( z wypożyczalni bo nie stać was będzie) zamiast aut spalinowych. Głosujcie na niebiesko żółtawy tort. I zbierajcie już mech zeroemisyjny na swoje unijne ziemianki.
Przykład !2024-05-10 10:43:03
1 0
Macie przykład na pizzach czy tego chcecie ? .Opamiętacie się po wyborach w przypadku takich właśnie europosłów. Niech wybrani już jako przewodniczący Niżnik czy Miklicz pokażą co potrafią. Oni liczą na mannę niemiecką a może i wysokie emerytury.
Odpowiedz
Sieg Fail2024-05-10 10:55:20
3 1
won niemiecko owsiakowe popleczniki Miklicze i Niżniki. Do roboty a nie zbijać w Sanoku bąki zeroemisyjne!
Emeryt2024-05-10 16:44:05
2 2
Ktoś zaślepiony fałszywymi obietnicami PiSu nie widzi tego co przyniosła unia to lepiej niech nie zabiera głosu . Należy się wreszcie obudzić i uwolnić podkarpackie od ciemnoty PiS u Ludzie szacun.
Odpowiedz
Sanok2024-05-10 20:34:54
3 1
niemiecki namiestnik i ta jego pacynka targowicka glosuja za pozbawieniem Niepodleglosci Polski w eurokolchozie, wylamparciac do sovietow albo na szparagi, niewolnicza mentalnosc tych nieudacznikow jest porazajaca !!! Czas pogonic targowice bo za pare euro sprzedadza nam Polske !!!!!
Odpowiedz
robaki dla ryb2024-05-12 11:45:35
0 0
a kto powiedział, że pacynka nie może wyglądać jak świnia na paszy niemieckiej?
Nie2024-05-11 08:25:11
0 0
polała nic ?:)
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)