REKLAMA
REKLAMA

Dziś Światowy Dzień Chorego. Msze święte z namaszczeniem w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Dziś Światowy Dzień Chorego. Dzień ten został ustanowiony w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. W tym roku święto to obchodzone jest po raz 32. To okazja do modlitwy za chorych i okazania im chrześcijańskiej miłości. Hasłem tegorocznego Dnia są słowa: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

W Dniu Chorego w kościołach organizowane są uroczyste liturgie, podczas których udzielany jest sakrament namaszczenia chorych. W sanockiej Farze (parafia pw. Przemienienia Pańskiego) kapłani będą udzielać chorym sakramentu namaszczenia po Mszy świętej o godz. 12.30. Będzie możliwość spowiedzi świętej, a po Eucharystii odbędzie się krótkie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, połączone z obrzędem namaszczenia chorych

W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (w dzielnicy Dąbrówka) taki sakrament będzie można przyjąć po Mszy świętej o godz. 8.00.

fot. zdjęcie poglądowe, pixabay.com

11-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Tam gdzie wiedza nie sięga słusznie należy się modlić2024-02-11 14:10:00
0 0
Módlcie się o rozumu oświecenie chorych. Módlcie się o oświecenie lekarzy, którzy wykonując procedury jakich nauczyła ich rockefellerowska medycyna podtrzymują liczbę chorych w przekonaniu, że zrobili wszystko co mogą.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)